Про хід виконання районної програми протидії поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2012-2016 роки

imagesКОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДВАНАДЦЯТА СЕСІЯ

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від 22 вересня 2016 року                                                                           №88

смт Компаніївка

 

Про хід виконання районної програми протидії

поширення наркоманії, боротьби з незаконним

обігом наркотичних засобів, психотропних

речовин та прекурсорів на 2012-2016 роки

 

Розглянувши подану районною державною адміністрацією інформацію про хід виконання районної програми протидії поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2012-2016 роки, на підставі статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 районна рада

ВИРІШИЛА: 

  1. Інформацію про хід виконання районної програми протидії поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2012-2016 роки взяти до відома.
  2. 2. Райдержадміністрації здійснювати постійний контроль за виконанням районної програми протидії поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2012-2016 роки, та щороку до 27 грудня, інформувати сесію районної ради про хід виконання Програми.
  3. Контроль виконання рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціальної політики, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім’ї, молодіжної політики.

 

Голова районної ради                                                                 В.Спіктаренко

№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові Вибір
1 Адаменко Анатолій Миколайович ЗА
2 Білобровенко Володимир Васильович ЗА
3 Бойко Ігор Анатолійович ЗА
4 Гаморя Віктор Леонтійович ЗА
5 Голосун Віталій Юрійович ЗА
6 Демиденко Ігор Леонідович ВІДСУТНІЙ
7 Житня Любов Олександрівна ЗА
8 Заікін Віктор Леонтійович ЗА
9 Заїкін Віктор Григорович ЗА
10 Карандеєв Юрій Вікторович ЗА
11 Комісарук Микола Володимирович ВІДСУТНІЙ
12 Кондратенко Анатолій Іванович ЗА
13 Кріпак Анатолій Олександрович ЗА
14 Нагнибіда Анатолій Афанасійович ЗА
15 Орловська Наталія Василівна ЗА
16 Романова Антоніна Вікторівна ЗА
17 Солонченко Віктор Миколайович ЗА
18 Спіктаренко Вадим Володимирович ЗА
19 Стадник Микола Васильович ЗА
20 Стародубцев Сергій Іванович ЗА
21 Телька Галина Миколаївна ЗА
22 Ткаченко Олександр Васильович ЗА
23 Циганенко Ігор Васильович ЗА
24 Чабан Наталія Володимирівна ЗА
25 Шеремет Володимир Іванович ВІДСУТНІЙ
26 Ястремський Валерій Олександрович ЗА
УСЬОГО: 26

Додаток

до рішення районної ради

від 22 вересня 2016 року №88

 

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання районної програми протидії поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2012-2016 роки

На виконання плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів,  затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2010 року №2140-р, на дванадцятій сесії шостого скликання Компаніївської районної ради від 16 лютого 2012 року прийнято рішення №122 «Про затвердження районної програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2012-2016 роки».

З метою забезпечення координації зусиль місцевих органів виконавчої влади, правоохоронних органів району та громадських організацій щодо профілактики наркоманії, протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів при районній державній адміністрації розпорядженням голови райдержадміністрації від 15 листопада 2013 року № 657-р «Про затвердження Положення про координаційну раду з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів» діє координаційна рада з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

З метою попередження розповсюдження наркоманії серед молоді, виявлення та лікування наркозалежних осіб, в районі здійснюється постійний моніторинг поширення наркоманії та незаконного обігу  наркотичних засобів.

Так, протягом семи місяців 2016 року у сфері протидії  поширенню наркоманії та пов’язаної з нею злочинності, районною державною адміністрацією були здійснені наступні заходи.

Наркологічним кабінетом Компаніївської центральної районної лікарні з метою попередження поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, під  постійним контролем тримається призначення наркотичних засобів з метою виключення можливості їх нецільового призначення. Диспансерний нагляд за даною категорією хворих проводиться наркологічним кабінетом поліклініки. Станом на 15 серпня 2016року на обліку знаходиться 9 дорослих осіб, дітей та підлітків не зареєстровано.

У 2016 році на облік ніхто не взятий. Хворі які знаходяться на обліку, стаціонарно  не лікувались. Всі хворі, які звертаються до лікарів, при підозрі  на вживання наркотичних речовин чи алкоголю,  консультуються лікарем –

наркологом. Робота по виявленню даної категорії осіб проводиться в тісній співпраці з працівниками  поліції.

Взяття на облік проводиться тільки після попереднього стаціонарного обстеження в обласному  наркодиспансері. Після стаціонарного обстеження кабінет отримує відповідну виписку з рекомендаціями подальшого лікування в амбулаторних умовах. Лікування наркоманії, як амбулаторне, так і стаціонарне проводиться лише при згоді хворого.

Зазначеною районною Програмою на 2016 рік передбачалося фінансування з місцевого бюджету у сумі 10000 гривень, спрямоване на оформлення ліцензії за зберіганням, перевезенням, пересиланням наркотичних засобів, але не профінансовано.

Метою роботи районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді є соціальна профілактика, соціальний супровід, інформаційно – консультативна допомога та підтримка сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

У ході роботи з зазначеною категорією, Центр визначає потреби дітей та сімей, в яких вони виховуються, здійснює соціальний патронаж сімей; сприяє зміцненню родинних та суспільно корисних зв’язків дітей і молоді; здійснює заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику наркоманії, алкоголізму, соціально-небезпечних хвороб, у тому числі ВІЛ/СНІДу (лекції, бесіди, лекторії, тощо).

Центром постійно проводяться заходи, спрямовані на профілактику алкоголізму, наркоманії, правопорушень серед неповнолітніх та молоді, профілактична робота з сім’ями, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, ведеться профілактична робота щодо запобігання поширенню негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя, надаються психологічні, педагогічні консультації з питань взаємовідносин дітей з однолітками, гармонійного розвитку особистості. Протягом семи місяців 2016 року районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 19 групових заходів у яких прийняло участь 870 осіб різної вікової категорії.

Спеціалістами Центру розповсюджено інформаційну та соціальну рекламну продукцію щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, профілактики негативних явищ серед дітей та молоді, ведення здорового способу життя, розвитку сімейних форм виховання, пропаганди сімейних цінностей, профілактики соціального сирітства, попередження насильства, протидії торгівлі людьми.

У Компаніївському технікумі ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університеті проводиться певна робота серед студентів і педагогічного колективу.

В  навчальному закладі проводиться систематична робота, спрямована на первинну профілактику наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління, метою якої є формування у  молоді  стійкого морально-психологічного неприйняття вживання психотропних речовин та вироблення в  студентів навичок здорового способу життя.

Кураторами академічних груп проводилися виховні години, бесіди, відверті розмови, години спілкування  на теми: «Зроби свій вибір: здоров’я чи примарна насолода», «Життя дається тільки раз», «Скажемо наркотикам – Ні», «Вплив шкідливих звичок на організм людини», «Ми за здоровий спосіб життя», «Шкідливі звички чи життя у задоволення», «Знати, щоб жити», « Я буду здоровим!», «Ми проти СНІДу! Ми – за життя!», «Шкідливість алкоголю і наркотиків», бесіда з елементами тренінгу «Близькі стосунки та шлюб», усний журнал «Моє здоров’я в моїх руках», «Складові здорового способу життя», «Наші моральні ідеали», «Світ без тютюну», «Молодь, що має залежності», «Новий рік – дзвенять бокали», «Очищайся, якщо хочеш бути здоровим», «Шкідливість наркотичних речовин».«Нікотин- отрута»,  «Наркотики міфи і реальнісь»,  Вечір запитань і відповідей з юристом і лікарем: «Щоб не потрапити на стежку біди».

Проведено кіно-лекторії «Дитячий алкоголізм», «Вся правда про паління», «Наркоманія», «Здоров’я мудрих – гонорар», «Здоровий спосіб життя».

Проведена виставка-застереження працівниками бібліотеки  «Збережи життя»– до Дня боротьби зі зловживанням наркотиківі їх незаконним розповсюдженням, «Пам’ятати, щоб жити » – до Дня порозуміння зі хворими за СНІД.

У 2015-2016 н.р. психологом та педагогами технікуму були проведені: цикл тренінгових занять «Знати, щоб жити!», «Наркоманія – знак біди», брейн-ринги «Здоров’я людини – найвища цінність!», «Молодь проти наркоманії та СНІДу», «Як запобігти ВІЛ-інфікуванню. Знати, а не боятися!», практичні заняття «Залежність та шляхи її подолання», «Наркотична небезпека», анкетування серед  студентів першого  курсу на тему «Чи вмієш ти говорити «Ні», бесіди: «Як навчитися говорити «НІ»», лекції  «Алкоголь та наркотики – фактори ризику щодо зараження ВІЛ».Акція  «Здоров’я – це модно» – до  міжнародного дня відмови від паління.

Важливим чинником профілактики наркоманії є широка просвітницька робота з батьками.  У  рамках технікуму педагогічних знань для батьків були проведені: бесіди: «Майбутнє вашої дитини», «Виховуємо любов’ю», «Спілкування – найдієвіший вплив». Педагогічними працівниками оформлені та розповсюджені бюлетені для батьків першокурсників «Виявлення ранніх ознак наркоманії серед підлітків».

З метою запобігання зловживання наркотичними речовинами педагогічний колектив співпрацює з родинами студентів, медичним закладам селища, службою у справах неповнолітніх, правоохоронними органами, громадськими організаціями, районними закладами культури та освіти.

Відділом освіти Компаніївської районної державної адміністрації проводиться  активна робота в учнівському середовищі, спрямована на профілактику поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, популяризацію здорового способу життя.

У систему роботи закладів впроваджуються інформаційно-просвітницькі програми, інтерактивні форми роботи, які спрямовані на формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя.

У школах району здійснюється викладання навчального предмету «Основи здоров’я», у Живанівській, Червоновершській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів впроваджуються превентивні проекти «Захисти себе від ВІЛ», «ХОУП».

З метою розширення національної мережі шкіл сприяння здоров’ю з 2005 року Живанівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів визначена опорною з питань збереження життя і здоров’я учнів.

Традиційними для закладів освіти стали Дні та тижні здоров’я, Дні та тижні права, місячники морально-правових знань, туристичні та спортивні змагання, бесіди, тренінги, тематичні  та виховні години з проблем поширення наркотичних речовин, зустрічі з медичними працівниками.

Класними керівниками проводяться виховні години, бесіди, відверті розмови, години спілкування на теми: «Здоров’я та здоровий спосіб життя», «Скажемо наркотикам – Ні», «Вплив шкідливих звичок на організм людини», «Ми за здоровий спосіб життя», «Шкідливі звички чи життя у задоволення», «Знати, щоб жити», «Якщо хочете уберегтися від ВІЛ…», «Шкідливість алкоголю і наркотиків», бесіда з елементами тренінгу «Близькі стосунки та шлюб», усний журнал: «Моє здоров’я в моїх руках», «Майбутнє без наркотиків», «Складові здорового способу життя».

Так, протягом  2015-2016 навчального року проведено: години спілкування «Скажи «НІ!» шкідливим звичкам», «Що таке здоровий спосіб життя», «Закони поширення наркоманії», інформаційний колаж «Обережно – наркотики!», бесіди: «Наркотики і законодавство», «Шкідливі звички та їх вплив на здоров’я людини», «Ні – ворогам здоров’я», «Наркотики – це ворог»; зустріч учнів Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з інспектором Компаніївського ВП Бобринецького ВП ГУНП в Кіровоградській області Гнєзділовою Д.О. на теми: «Торгівля людьми, як порушення прав людини», «Дитяча безпритульність – проблема сьогодення»;

перегляд відеоролика «Наркоманія – крок у безодню», «Правда про наркотики», брейн – ринг «Скажи чарівне слово «НІ», тренінг «Перевір себе, що ти знаєш про наркоманію», круглий стіл на тему «За крок до біди», «Наркоманія – злий ворог твого життя», анкетування серед учнів 7-9 класів «Наркотики: міф і дійсність», та інше.

Оформлено виставки та викладки книг відповідної літератури у шкільних бібліотеках: «Молодь обирає здоровий спосіб життя», «Обери вірний шлях – бути здоровим!», «Пити – здоров’ю шкодити», «Здоровий спосіб життя», «Шкідливі звички та їх вплив на організм»; «Майбутнє вільне

від наркотиків»; «Здоровим бути – круто!», «Ми за здоровий спосіб життя», «Шкідливий вплив наркотиків на організм людини», «Молодь обирає здоровий спосіб життя», «Обери вірний шлях – бути здоровим!»; «Здоров’я – це життя», «Рецепти здоров’я і краси», «Правове виховання молоді», «Життя на вулиці».

Розроблено і розповсюджено брошури, листівки «Навчіть дитину говорити «НІ», «Ні – алкогольним напоям», «Обери – життя».

Важливу роль у профілактичній роботі відіграють психологи та соціальні педагоги (4 практичні психологи та 2 соціальні педагоги на базах Компаніївської, Червоновершської, Живанівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів).

У 2015-2016 н. р. вони провели тренінгові заняття на теми: «Знати, щоб жити!», «Здоров’я людини – найвища цінність!», «Як запобігти ВІЛ-інфікуванню. Знати, а не боятися!», практичні заняття «Залежність та шляхи її подолання», «Наркотична небезпека», анкетування серед старших класів на тему «Чи вмієш ти говорити «Ні», бесіди: «Як навчитися говорити «НІ»», «Алкоголь та наркотики – фактори ризику щодо зараження ВІЛ».

Важливим чинником профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів є широка просвітницька робота з батьками. В рамках батьківського всеобучу проведені: бесіди: «Майбутнє вашої дитини», «Виховуємо любов’ю», «Спілкування – найдієвіший вплив», батьківські години спілкування: «Негативний вплив алкоголю на організм дитини», «Профілактика вживання алкогольних напоїв учнями», «Негативний вплив алкоголю та тютюнокуріння на організмі дитини», «Профілактика шкідливих звичок».

Профілактична діяльність здійснюється органами учнівського самоврядування. Вони організовують інформаційні лекторії, конкурси плакатів, бюлетенів, проводять диспути.

З метою профілактичної роботи в загальноосвітніх закладах створені і працюють ради профілактики правопорушень, бездоглядності та безпритульності серед учнівської молоді, засідання проводяться 1 раз на місяць згідно положення та розроблених планів.

На засіданнях розглядаються питання: «Про фактори, що впливають на формування особистості важковиховуваного школяра, їх усунення», «Роль учнівського самоврядування у роботі з важковиховуваними учнями», «Про забезпечення профілактики правопорушень», «Превентивне виховання як система профілактичних дій педагогів, батьків, громадськості» та ряд інших.

Залучення учнів до різних видів позакласної та позашкільної діяльності є кращою профілактикою злочинності. З метою організації цікавого змістовного дозвілля та ефективного використання школярами вільного часу на базі Компаніївського центру дитячої та юнацької творчості, а також в загальноосвітніх закладах сільської місцевості проводиться робота гуртків різних напрямків, у яких займаються 833 вихованці, що становить 53% від загальної кількості учнів.

У 2015-2016 навчальному році різними формами позашкільної освіти охоплено 75 % школярів: Компаніївський центр дитячої та юнацької

творчості – 833; школа мистецтва -103; ВІА «Барви» та «Вокальний» (Компаніївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) – 35, дитяча юнацька спортивна школа «Юність» – 212.

Працівниками Компаніївського ВП Бобринецького ВП ГУНП в Кіровоградській області проведена певна робота з реалізації районної програми протидії поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2016 роки. Ужиті заходи відбувались відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України.

За поточний рік було зареєстровано до ЄРДР 10 наркозлочинів, з них за ч. 1 ст. 309 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) – 6 злочинів; за ч. 1 ст. 310 КК України (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель – 3 злочини та за ч. 2 ст. 310 КК України -1 злочин.

На обліках в Компаніївській ЦРЛ перебуває дев’ять осіб з діагнозом психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання канабіноїдів. Постійно проводився аналіз всієї наявної інформації відносно осіб, які вживають та розповсюджують наркотичні засоби та психотропні речовини, зорієнтовувалися джерела оперативної інформації на виявлення фактів вживання та розповсюдження наркотичних засобів. Проводився аналіз всієї наявної інформації стосовно окремих осіб та організованих угрупувань, причетних до можливих фактів розкрадання наркотичних засобів із закладів охорони здоров’я. У системі службової підготовки з особовим складом проводились заняття з вивчення законодавчих актів, які регламентують обіг лікарських засобів. Здійснювалася перевірка аптек щодо наявності ліцензії та дотримання ними вимог ліцензійних умов і законності при обліку, зберіганню,відпуску наркотичних препаратів, психотропних речовин, прекурсорів. Проводились спільно з представниками органів охорони здоров’я роз’яснювальні  заходи з викладачами навчально-виховних закладів щодо характеристики наркотичних засобів, їх впливу на організм підлітків та розпізнання за зовнішнім виглядом споживачів наркотиків. Проводилось відпрацювання гуртожитків та об’єктів дозвілля учнівської та студентської молоді з метою виявлення фактів незаконного обігу наркотиків. На даний час триває оперативно-профілактичне операція «Мак».

Серед мешканців Компаніївського району систематично проводяться профілактичні бесіди, перевірка, збір та аналіз отриманої інформації щодо незаконного обігу наркотичних речовин, прекурсорів їх аналогів, обіг, яких в Україні заборонено або обмежено.

Інформація про культурно-мистецькі та освітні заходи, спрямовані на популяризацію здорового способу життя, відмову від вживання наркотиків та психотропних речовин; пропагування змістовного відпочинку та дозвілля молоді, переваг здорового способу життя, формування активної життєвої позиції; про шкідливий вплив наркотиків на фізичне та психічне здоров’я людини розміщується на веб – сторінці райдержадміністрації та на сторінках районної газети «Степовий край».

Районні засоби масової інформації систематично інформують громадськість про заходи, що вживаються правоохоронними органами, відповідними службами щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів.

Питання протидії  поширення  наркоманії  знаходиться  на постійному  контролі  районної державної адміністрації.

 

Директор районного центру

соціальних служб для сім`ї,

дітей та молоді                                                                                            Н.ПЕТРІЧЕНКО

Залишити відповідь