№382

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ТРИДЦЯТЬ П’ЯТА СЕСІЯ

ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 11 червня 2015 року                                                                                №382

 

смт Компаніївка

 

Про звіт постійної комісії районної ради

з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту,

у справах молодіжної політики

 

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення районної ради від 25 грудня 2014 року №351 «Про план роботи районної ради на 2015 рік»,

районна рада

ВИРІШИЛА:

Звіт постійної комісії районної ради з питань з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах молодіжної політики взяти до відома.

 

 

 

Голова районної ради                                                           В. Білобровенко


 

 

Додаток

до рішення районної ради

від 11 червня 2015 року №382

 

ЗВІТ ГОЛОВИ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ

з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім’ї, молодіжної політики

 

Шановні депутати!

Діяльність постійної комісії районної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім’ї, молодіжної політики здійснюється відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», планів роботи районної ради, затверджених на пленарних засіданнях і спрямована на виконання щорічних програм соціально-економічного та культурного розвитку району та довгострокових цільових програм з гуманітарних питань. Постійна комісія районної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім’ї, молодіжної політики нараховує в своєму складі 6 депутатів:

Бойко Іван Якимович – голова комісії,

Романенко Петро Володимирович – заступник голови комісії,

Гирба Віктор Анатолійович – секретар комісії,

члени комісії: Шаєц Євгеній Петрович,

                         Устенко Валентина Іванівна,

         Ругало Андрій Йосипович.

Це депутати, які в основному фахово працюють у сферах освіти, культури, тобто безпосередньо знають наявні проблеми цих гуманітарних галузей, як в районі, так і на обласному та загальнодержавному рівнях. На мою думку, депутати-члени нашої комісії – протягом всього періоду роботи були найбільш активними, запропонували на розгляд ради найбільше конструктивних питань, пропозицій і саме завдяки цьому вдалося вирішити цілий ряд проблем в освітянській та культурній сферах району.

Ми проаналізували відвідування та протоколи засідань нашої постійної комісії, спільних засідань з іншими постійними комісіями районної ради і переконались, що члени нашої комісії є дисциплінованими, порушували багато місцевих проблемних питань, а значить вони є відповідальними і небайдужими до всього, що відбувається в територіальних громадах району, дійсно прийшли в районну раду з надією змінити ситуацію на краще і намагаються це робити в міру своїх можливостей.

Всього за період роботи постійної комісії відбулося 28 її засідань. Розглянуто та рекомендовано до розгляду на сесійних засіданнях 294 проекти рішень районної ради. Зокрема, було розглянуто 19 програм, з них: освітянських – 10, культури – 4, молодіжної політики, фізичної культури та спорту – 5.

Одним із головних напрямів роботи постійної комісії є постійний контроль за реалізацією районних цільових програм, що належать до її компетенції. Слухалися питання про прийняття та хід виконання районних програм:

 • Районна цільова програма «Молодь Компаніївщини» на 2011-2015 роки;
 • Районна цільова соціальна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки;
 • Районна цільова соціальна програма підвищення якості природничо-математичної освіти на період до 2015 року;
 • Районна програма «Впровадження у навчально-виховний процес інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2015 року; (по цих програмах в нинішньому навчальному році отримано школами обладнання на 135 тис.грн);
 • Районні програми розвитку дошкільної та позашкільної освіти (за цими програмами крім дитячих садків в усіх школах району проводяться заняття груп підготовки дітей до школи; при сільських школах працюють гуртки центру дитячої творчості);
 • Не знімались з порядку денного і програми «Шкільна парта» та «Шкільний автобус» (з нашої точки зору ці програми не слід знімати з порядку денного, а продовжити їх дію і надалі, так як шкільні стільці, столи та парти потребують поступового оновлення), та ряд інших програм.

На членів постійної комісії районної ради покладено відповідальність за прийняття відповідних програм, спрямованих на розвиток культури, освіти, спорту, вирішення молодіжних проблем. Адже молоде покоління потребує цікавого та розвиваючого дозвілля, рівних можливостей фізичного та духовного розвитку, оздоровлення в літній період. Тому члени постійної комісії переймаються кожним питанням порядку денного, вносять відповідні пропозиції та зміни.

Членами комісії вивчались питання:

 • депутатського запиту депутата районної ради Романенка П.В. щодо введення в штат дитячо-юнацької спортивної школи «Юність» посади тренера з таеквон-до І.Т.Ф. з якого знайдено компромісне рішення.
 • Звернення директора Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Про модернізацію шкільної їдальні та придбання кухонного обладнання» та направлено висновок до районної ради.
 • Вирішено ряд проблем з оплатою праці з якими педагогічні колективи шкіл району звертались до комісії та знайдено порозуміння з даних питань з начальником відділу освіти.

Середня явка депутатів на кожне засідання – 5 чоловік. Всі члени комісії проявляли активність при розгляді питань на її засіданнях.

Постійна комісія також опікується роботою закладів освіти, культури та спорту району, члени комісії приймають активну участь у вирішенні бюджетних питань, а саме всі зміни до районного бюджету обговорювались на засіданнях постійної комісії.

Комісія з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім’ї, молодіжної політики – згуртований колектив досвідчених фахівців, який активно та результативно працював протягом всього періоду роботи комісії.

Голова комісії брав участь в засіданнях Президії районної ради. Надалі бачимо свою роботу в тому, щоб все-таки активніше відстоювати пропозиції наших членів комісії щодо вирішення загально районних та місцевих питань гуманітарного спрямування, частіше бувати в заклад освіти та культури, які фінансуються з районного бюджету з метою спілкування з керівниками та працівниками цих установ і вивчення проблемних питань, що хвилюють людей, безпосередньо в колективах.

Основними завданнями та напрямками роботи постійної комісії залишається:

 • здійснення контролю за ефективним виконанням програм;
 • налагодження співпраці з молодіжними об’єднаннями, їх розвиток;
 • захист інтересів громадян у сфері освіти, культури, молоді та спорту;
 • розгляд звернень громадян, підприємств, установ та організацій району.

 

Залишити відповідь