№370

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ТРИДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ

ШОСТОГО  СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 26 березня 2015 року                                                                               №370

 

смт Компаніївка

 

Про хід виконання програми імунопрофілактики

та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010 – 2015 роки

 

Відповідно частини 1 пункту 20 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію «Про хід виконання програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010 – 2015 роки»

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

1.Інформацію головного лікаря центральної районної лікарні Нагнибіди А.А. «Про хід виконання програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010 – 2015 роки» прийняти до відома.

2.Головному лікарю Компаніївської центральної районної лікарні та головному лікарю КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Компаніївського району»:

тримати на контролі стан роботи по проведенню імунопрофілактики дитячого населення району;

забезпечити виконання заходів програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб всіма лікувально-профілактичними закладами району;

спільно з районним педіатром та медичними працівниками району проводити роз’яснювальну роботу серед батьків, щодо проведення профілактичних щеплень;

активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань проведення імунопрофілактики та захисту від інфекційних хвороб серед населення.

3.Райдержадміністрації при уточненні бюджету у 2015 році переглянути видатки на фінансування заходів районної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, для закупівлі імунобіологічних препаратів.

4.Контроль виконання рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, праці, соціальної політики, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

 

 

 

Голова районної ради                                                                     В.Білобровенко

 

 

Додаток

до рішення районної ради

від 26 березня 2015 року №370

 

ДОВІДКА

про хід виконання програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010 – 2015 роки

 

Районна Програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010 – 2015 роки затверджена сесією районної ради від 10 серпня 2010 року №381. Розроблена на виконання Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб у 2009 – 2015 роках, затвердженою Законом України від 21 жовтня 2009 року №1658-VІ.

Інфекційні хвороби до цього часу є однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. Окремі з них (краснуха, епідемічних паротит, вірусний гепати В) є причиною більшості уроджених аномалій та вад розвитку, що вкрай негативно позначається на здоров’ї населення та його генофонді.

Істотну роль у знижені рівня інфекційної захворюваності відіграє імунопрофілактика населення. Незважаючи на деяке зниження рівня інфекційної захворюваності, епідемічна ситуація, щодо найпоширеніших інфекцій, таких, як дифтерія, туберкульоз, вірусні гепатит, кір, краснуха, епідемічний паротит, кашлюк та гемофільна інфекція, залишається напруженою.

Боротьба з інфекціями, яким можна запобігти саме засобами імунопрофілактики є однією із пріоритетних проблем, як в Україні так і у світі.

Профілактика інфекційних хвороб шляхом імунізації населення є найефективніших заходом щодо забезпечення здоров’я населення епідемічного благополуччя та важливим пріоритетним завданням у галузі охорони здоров’я. Своєчасність проведення первинного вакцинального комплексу складає 29,3 при обл.. 61,2 при нормі 95,4. Низький відсоток охоплення дітей щепленням пояснюється недостатньою кількістю імунобіологічних препаратів, які поступають з перебоями та в недостатній кількості.

Для проведення профілактичних щеплень включених до календаря щеплень, а також щеплень за епідемічними показаннями необхідно достатня кількість вакцин, які на даний час постачаються з перебоями. Так у 2014 році при потребі 600 доз вакцини АКДП  отримано лише 50.

Щомісячно проводиться моніторинг по виконанню профілактичних щеплень та побічною дією імунобіологічних препаратів. В Компаніївській ЦРЛ існує інформаційно-комп’ютерана мережа для проведення моніторингу імунопрофілактики «UKR. VAK»

Створена ефективна система холодового ланцюга. Всі ФАПи та амбулаторії забезпечені сумками холодильниками для одержання вакцин та холодильниками для зберігання імунобіологічних препаратів.

Проводиться широка санітарно-освітня робота серед населення району по пропаганді профілактичних щеплень.

В 2014 році медичними працівниками прочитано 77 лекцій, проведено 1086 бесід , випущено 25 санбюлетнів.

 

 

Головний лікар Компаніївської ЦРЛ                                                                            А.Нагнибіда

 

Залишити відповідь