№366

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ТРИДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ

ШОСТОГО  СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 26 березня 2015 року                                                                               №366

смт Компаніївка

 

Про затвердження комплексної програми

соціального захисту ветеранів війни,

праці, дітей війни, інвалідів та дітей – інвалідів,

інвалідів по зору Компаніївського району на 2015рік

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус і соціальний захист дітей війни»,

районна рада

ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити комплексну програму соціального захисту ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів та дітей – інвалідів, інвалідів по зору Компаніївського району на 2015 рік (додається).
 2. Контроль виконання рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, праці, соціальної політики, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

 

 

 

Голова районної ради                                                           В. Білобровенко

 

 

 

Затверджено

рішенням районної ради

від 26 березня 2015 року №366

 

Комплексна програма

соціального захисту ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів та дітей – інвалідів, інвалідів по зору Компаніївського району на 2015 рік

І. Вступ

В Компаніївському районі проживає 613 ветерани війни, 1436 ветеранів праці, 10 ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, 1922 осіб, які мають статус «Дитини війни», 783 інвалідів, 60 дітини – інваліда, а також 12 інвалідів I групи по зору та 32 інваліда ІІ групи по зору.

У 2014 році зроблено значні кроки на більш повне забезпечення пільгами

ветеранів, громадян похилого віку та інвалідів. З цією метою виділялась субвенція з державного бюджету місцевому бюджету на оплату твердого палива та скрапленого газу, електроенергії, природного газу, послуг з водопостачання та водовідведення, проїзду. Поступово зростає рівень бюджетного забезпечення програм соціальної підтримки ветеранів, поліпшується їх соціально – побутове обслуговування районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ветеранів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян.

ІІ. Основними завданнями програми є:

– створення сприятливих соціально – економічних, медичних та правових умов і

гарантій соціального захисту всіх категорій населення;

– реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та інвалідів по забезпеченню їх санаторно – курортним лікуванням, протезно – ортопедичними виробами, іншими засобами реабілітації;

– забезпечення доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об′єктів соціальної інфраструктури.

– забезпечення в повному обсязі виплати державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам.

– формування та підтримка в актуальному стані електронного банку даних інвалідів та дітей – інвалідів, дітей до 18 років з вадами слуху, зору, опорно- рухового апарату для забезпечення технічними засобами реабілітації.

– створення умов безперешкодного доступу дітей – інвалідів до установ соціальної інфраструктури, вільного пересування у населених пунктах та безкоштовного доступу до культурно – видовищних та спортивних закладів;

ІІІ. Виконання програми дасть змогу:

– забезпечити ветеранів всіх категорій та інвалідів санаторно – курортним лікуванням, протезно–ортопедичними виробами, іншими засобами реабілітації;

– забезпечення усунення комунікаційних, будівельних та інших перешкод, що заважають безперешкодному доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об′єктів соціальної інфраструктури;

– забезпечити частину пільговиків мобільним телефонним зв′язком;

розв’язання проблем дітей – інвалідів та створення сприятливих умов для повноцінного їх життя;

забезпечення інвалідів по зору I-II групи пільгами на тверде паливо та скраплений газ.

ІV. Організаційні заходи

 1. Забезпечити своєчасне призначення компенсаційних виплат та пільг ветеранам та інвалідам відповідно до чинного законодавства.

Управління соціального захисту населення

райдержадміністрації,

виконкоми селищної та

сільських рад району

Протягом 2015 року

 1. Забезпечити своєчасне призначення, виплату та перерахунок пенсій ветеранам війни та праці, інвалідам усіх категорій відповідно до чинного законодавства.

Управління пенсійного Фонду України

в Компаніївському районі

Протягом 2015 року

 1. Забезпечити дотримання вимог державних стандартів та будівельних норм під час проектування, будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів соціальної інфраструктури щодо безперешкодного доступу до них осіб з обмеженими фізичними можливостями. Рекомендувати державним приймальним та технічним комісіям заборонити приймати в експлуатацію об’єкти, в яких порушені вимоги державних стандартів та будівельних норм.

Відділ регіонального розвитку,

містобудування, архітектури та

житлово-комунального господарства

райдержадміністрації, виконкоми

селищної та сільських рад району.

Протягом 2015 року

 1. Вжити заходи щодо усунення комунікаційних, будівельних та інших перешкод, що заважають доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема до споруд, де розташовані органи влади, медичні заклади.

Відділ регіонального розвитку,

містобудування, архітектури та

житлово-комунального господарства

райдержадміністрації, виконкоми

селищної та сільських рад району.

Протягом 2015 року

 1. При проведенні робіт з реконструкції та капітального ремонту вулиць, дорожньої мережі населених пунктів, забезпечити влаштування пандусів, пониження бордюрів і поребриків в місцях перехрещення тротуарів з проїз ною

частиною та обладнати пішохідні переходи. Забезпечити створення сприятливих умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури, вільного пересування у населених пунктах.

Відділ регіонального розвитку,

містобудування, архітектури та

житлово-комунального господарства

райдержадміністрації, виконкоми

селищної та сільських рад району.

Протягом 2015року.

 1. Передбачити у районному бюджеті кошти на поточний рік на фінансову підтримку громадських організацій в сумі 57,3 тис. грн.

– ради ветеранів – 53.5 грн.

– організації інвалідів – 10.1 грн.

Фінансове управління

райдержадміністрації, виконком

селищної ради

 1. Передбачити кошти в бюджеті району для здійснення виплат щомісячної стипендії в розмірі 100 грн. інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 років і більше.

Фінансове управління

райдержадміністрації

Протягом 2015 року.

 1. Продовжити роботу щодо забезпечення ветеранів війни та інвалідів сана- торно – курортним лікуванням відповідно до чинного законодавства у межах видатків, затверджених бюджетом.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2015 року

 1. Здійснити заходи щодо збільшення соціальних послуг, які надаються ветеранам та інвалідам в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Компаніївського району.

Територіальний центр соціального

обслуговування

(надання соціальних послуг)

Протягом 2015 року

 1. Забезпечити пріоритетність у наданні доступної та якісної медичної допомоги ветеранам. Організувати профілактичні огляди інвалідів, ветеранів, з наступним складанням індивідуальних планів оздоровлення та лікування виявлених хворих. Особливу увагу звернути на ветеранів, інвалідів, що проживають у сільській місцевості.

Центральна районна лікарня.

Протягом 2015 року

 1. Забезпечити учасників бойових дій в період 1941-1945 років, мобільним зв’язком, які його потребують. Придбання мобільних телефонів провести через спеціальний рахунок територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Компаніївського району .

Фінансове управління, територіальний

центр соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

Компаніївського району.

Квітень – листопад 2015 року.

 1. Забезпечити призначення та виплату згідно з чинним законодавством

компенсацій за бензин, ремонт та технічне обслуговування автотранспорту, невикористане та самостійне санаторно-курортне лікування.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2015 року.

 1. Створити ветеранам необхідні умови для відвідувань культурно – видовищних і спортивних заходів.

Відділ культури, туризму та культурної

спадщини райдержадміністрації

Протягом 2015 року.

 1. Забезпечити проведення благодійних концертних програм, вистав, творчих зустрічей до Дня Перемоги, дня ветеранів та інших знаменних дат.

Відділ культури, туризму та культурної

спадщини райдержадміністрації

Квітень- травень 2015 року

 1. Провести в закладах культури масові заходи, спрямовані на поліпшення культурного обслуговування ветеранів війни і праці, цикли зустрічей з ветеранами.

Відділ культури та туризму

райдержадміністрації, виконкоми

селищної та сільських рад району.

Протягом 2015 року.

 1. Організувати приведення у належний стан місць поховання невідомих солдат, братських могил, обелісків, визначених місць бойових дій та історичних

подій.

Виконкоми селищної та сільських рад

району.

До 1 травня 2015 року

 1. Забезпечити організацію та проведення громадських робіт по обслуговуванню ветеранів, осіб похилого віку та інвалідів в територіальному центрі безробітними громадянами, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості.

Районний центр зайнятості.

Протягом 2015 року.

 1. Здійснювати капітальний ремонт квартир та житлових будинків інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

Протягом 2015 року

 1. Висвітлювати в районній газеті інформацію про законодавче забезпечення прав ветеранів, інвалідів та інформувати про зміни в чинному законодавстві щодо пільг та компенсаційних виплат для цієї категорії громадян.

Редакція газети «Степовий край»,

управління соціального захисту

населення райдержадміністрації,

Протягом 2015 року.

 1. Розглянути на сесіях місцевих рад питання щодо забезпечення соціального захисту ветеранів війни та праці.

Виконкоми селищної та сільських рад

району

Протягом 2015 року.

 1. Продовжити роботу щодо першочергового працевлаштування інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства на підприємствах усіх форм власності та господарювання району.

Районний центр зайнятості.

Протягом 2015 року.

 1. Забезпечити своєчасну виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги по догляду за престарілими, інвалідами згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року №558 ”Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які

надають оціальні послуги ”.

Фінансове управління, управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації

Протягом 2015 року

 1. Забезпечити вчасне внесення особистих даних інвалідів, дітей – інвалідів до централізованого банку інвалідів для забезпечення їх технічними засобами реабілітації.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації,

центральна районна лікарня.

Протягом 2015 року.

 1. Забезпечити постійне комплексне обстеження дітей – інвалідів, дітей віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату за місцем проживання та їх направлення на проведення медичної реабілітації.

Центральна районна лікарня.

Протягом 2015 року.

 1. Проводити інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо проведення ранньої соціальної та медичної реабілітації дітей – інвалідів.

Центральна районна лікарня.

Протягом 2015 року.

 1. Забезпечити дітей – інвалідів та інвалідів з дитинства засобами реабілітації.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2015 року.

 1.  Забезпечити призначення та виплату соціальної допомоги відповідно до законів України « Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам», “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам”.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2015 року.

 1. Забезпечити направлення дітей – інвалідів до Всеукраїнського реабілітаційного центру професійної реабілітації інвалідів відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Районний центр зайнятості.

Протягом 2015 року

 1. Здійснювати психологічну підтримку сімей, які виховують дітей-інвалідів, шляхом проведення роз’яснювальної роботи щодо пільг, передбачених законодавством для дітей – інвалідів та інвалідів з дитинства.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2015 року.

 1. За рахунок коштів місцевого бюджету здійснити надання пільг в розмірі 50% інвалідам І-ІІ групи по зору на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Фінансове управління, управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації.

Протягом 2015 року

5. Розрахунок потреби коштів на виконання програми:

 1. Фінансування громадських організацій

Районній раді ветеранів на 2015 рік – 53.5 тис. грн.

Районній організації інвалідів України на 2015 рік – 10.1 тис. грн.

Разом за програмою – 63.6 тис. грн.

2. Виплата щомісячних стипендій особам, які брали участь в бойових діях 1941-1945 років

Розмір стипендії – 100 грн/місяць.

Стипендія за місяць в якому виповнилось 90 і більше років виплачується

в повному розмірі.

Всього осіб — 1, в тому числі:

Розрахунок потреби коштів:

100,00 грн. х 1 чол. х 12 міс.= 1200,00 грн.

Разом – 1200,00 грн.

Поштовий збір 1200,00 грн. х 1,56% = 18.72 грн.

Разом за розділом – 1218.72 грн.

Виплата проводиться за поданням управління соціального захисту населення райдержадміністрації через дирекцію територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Компаніївського району.

3. Забезпечення мобільним зв’язком

Мобільними телефонами забезпечуються учасники бойових дій та інваліди ВВВ в період 1941-1945 років, які перебувають в черзі на встановлення стаціонарних телефонів, але встановлення останніх потребує значних додаткових витрат.

Вартість мобільного телефону – 300,00 грн.

Очікувана кількість осіб, які перебуватимуть у черзі – 5.

Потреба в коштах:

300 грн. х 5 чол. = 1500,00 грн.

Придбання телефонів провести через спеціальний рахунок акції «Милосердя» дирекції територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Компаніївського району.

4. Для виплати фізичним особам компенсації по догляду за престарілими, інвалідами згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року №558 ”Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають cоціальні послуги”.

Потрібно на 2015 рік 22,93 тис грн.

5.Проведення безоплатного капітального ремонту житла інвалідам війни та учасникам бойових дій.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565 «Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають права на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право” на 2015 рік провести капітальні ремонти на суму ремонтних робіт 20 тис. грн. ( за рахунок коштів обласного бюджету).

6.Надання пільг на опалення житла інвалідам по зору І-ІІ груп

Всього проживає в районі 44 інвалідів по зору, 25 осiб потребують допомоги в придбанні твердого палива та скрапленого газу.

Розрахунок потреби в коштах:

25 чол. х 687.97 грн. = 17199.13 грн., поштовий збір – 268.31 грн.

Всього – 17467.4 грн.

Разом витрат з районного бюджету за програмою (63.6+1.22+1.5+1.75+22.93) = 91.00 тис. грн.

VI. Виконання програми

Виконання програми покласти на районну державну адміністрацію.

VII. Фінансове забезпечення програми

Фінансування витрат, пов’язаних з введенням в дію цієї програми здійснюється за рахунок коштів бюджетів державного та місцевого рівнів.

VШ.Контроль за виконанням програми

До контролю за реалізацією програми залучити громадські організації та редакцію газети «Степовий край».

Виконавцям заходів, передбачених програмою щокварталу до 5 числа наступного за звітним періодом інформувати управління соціального захисту населення райдержадміністрації про хід виконання програми для підготовки інформації постійній комісії районної ради з питань охорони здоровя,  материнства, та дитинства, праці, соціальної політики, у справах пенсіонерів, ьветеранів та інвалідів.

IХ.Термін реалізації програми

Протягом 2015 року.

Залишити відповідь