№341

images

 

                                                                                                               

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ТРИДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ

ШОСТОГО  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 11 грудня 2014 року                                                                                                                                 №341

 

смт Компаніївка

 

 

Про звіт директора Компаніївського районного

Будинку культури за період виконання повноважень

січень 2013 року-грудень 2014 року

Відповідно до статей 17, 43, 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 1 статті 13, частини 1 статті 16, статей 17, 18 Закону України «Про культуру», враховуючи клопотання районної державної адміністрації щодо звіту директора Компаніївського районного Будинку культури за період виконання повноважень січень 2013 року-грудень 2014 року

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

Звіт директора Компаніївського районного Будинку культури за період повноважень січень 2013 року-грудень 2014 року, прийняти до відома.

 

 

 

Голова районної ради                                                                                                               В.Білобровенко

 

 

Додаток

до рішення районної ради

від 11 грудня 2014 року №341

 

ЗВІТ

директора Компаніївського районного Будинку культури за період виконання повноважень січень 2013 року-грудень 2014 року

 

Планом роботи Компаніївського районного Будинку культури на 2013 рік було передбачено забезпечення реалізації проектів культурно-дозвіллєвих заходів, розроблених на основі української традиційної культури та її територіальних особливостей, зокрема, районних фестивалів, конкурсів, оглядів, виставок образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва за участю широкого кола громадськості.

Закладами культури Компаніївського району була проведена значна робота по вивченню та впровадженню інноваційних форм організації культурно-дозвіллєвої діяльності жителів району, відродженню та збереженню народних традицій, звичаїв, обрядів, розвитку народної творчості, популяризації аматорського мистецтва.

З року в рік в проведення державних, народних та традиційних свят залучалась молодь району. Саме до Дня молоді було приурочене районне свято «Ми – молоді», яке проходило біля ставу, в центральному парку селища. В ході свята відбувся святковий концерт за участі кращих молодіжних колективів райцентру та солістів, було організовано і проведено ігри, конкурси, дійство було підготовлене  Компаніївським РБК за підтримки селищної ради та райдержадміністрації. Заходи, приурочені Дню молоді пройшли в усіх закладах району.

Театральне мистецтво у нас на Україні має давні і широкі корені, які сягають у глибину віків і основною метою його є збереження традицій драматичної класики українського народу, тому в нашому районі приділяється велика увага саме йому. Традиційно у лютому місяці кожного року проходить районне свято театрального мистецтва «Театральна весна Кіровоградщини», в якому у 2013 році прийняли участь майже всі клубні заклади району. Глядачам запам’ятались виступи  аматорів Софіївського СБК з уривком з вистави «Кайдашева сім′я» І.Нечуя-Левицького, Нечаївського СБК з уривком з вистави «За двома зайцями» М.Старицького, віртуозно виступили аматори Червонослобідського, Полтавського та Живанівського СБК.

У вересні традиційно було проведено районне свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», які пройшли у Живанівському СБК, директором якого являється Бобко С.Ф,. свято у театралізованій формі проводилося аматорами Компаніївського РБК, а учасниками його, як завжди були драматичні колективи району. Наймолодшими учасниками були аматори Полтавського СБК. Аматори Нечаївського СБК зайняли І місце з уривком з п’єси «Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького. А господарі свята (Живанівський СБК) інсценізували українську народну пісню «Варенички» та пригостили всіх учасників смачними варениками.

У 2013 році два драматичні колективи захистили почесне звання «народний»: театр малих форм «Промінь» Компаніївського РБК (керівник Сіроштан І.А.) та театр малих форм «Степівчанка» Першотравенського СБК (керівник Бондаренко С.В.), які прийняли участь в обласному огляді-конкурсі театрального мистецтва «Театральна весна Кіровоградщини».

У травні 2013 року Компаніївський район приймав участь у Всеукраїнському фестивалі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», якому передував районний огляд-конкурс вокально-хорового мистецтва «Пісенний зорепад», в якому прийняли участь аматори Компаніївського РБК Таран Л., Долінко Я., Гасленко А., Найда В. Високою виконавською майстерністю відзначилися виступи вокальних колективів «Губівчанка» (Губівський СБК), «Мар′ївчанка» (Мар′ївський СБК), солістів району .

На виконання Постанови Верховної Ради України «Сільська молодь: стан, проблеми та шляхи їх вирішення» та з метою популяризації культурних надбань українського народу та відродження нових свят та обрядів  в минулому році аматорами Компаніївського районного Будинку культури було організовано та проведено районне свято «Проводи зими». Всі присутні отримали задоволення від запашної рибальської юшки та бутербродів із справжнім українським салом, якою гостей пригощали господарі свята. Усі бажаючі мали змогу прийняти участь у конкурсах, розвагах, які були підготовлені та проведені у тісній співпраці з  Центром дитячої та юнацької творчості. В рамках свята була проведена виставка на кращий дитячий малюнок.

Кожен народ має бути вільним на своїй землі, утверджуючи свою незалежність, самобутність, плекати свою долю, прокладаючи свій шлях у вселюдському поступі. Масштабно в районі проходять святкування  Дня   Незалежності України, Дня Конституції та Свято Соборності України.

Із відродженням державності відродились і державні символи: гімн, прапор і герб, які уособлюють історію України та її сутність. Напередодні святкування Дня Незалежності України українці відзначають День Державного Прапора, бо саме Прапор – це уособлення високого духу народу, його історичних прагнень.

У 2013 році Компаніївський РБК приймав участь в обласній декоративно-ужитковій виставці, приуроченій Дню Прапора та Дню Незалежності.

Традиційно в рамках святкування Дня Незалежності України в районному центрі пройшло фольклорне свято «Компаніївські гостини».

У 2013 році прийняли участь у цьому святі колективи художньої самодіяльності району на чолі з головами сіл. Кожен заклад культури представив свій курінь, де вправні господині частували присутніх національними стравами: смачним борщем, наваристою кашею, пухкими пампушками, варениками з різноманітною начинкою. А народні умільці радували своїми неперевершеними роботами. На виставці можна було придбати барвисті рушники, серветки, скатертини, вишиті ікони майстринь району. У декоративно-ужитковій виставці участь прийняли і учасники обласного обєднання «Єлисаветградський узвіз» на чолі з нашим земляком художником В. Луганщуком.

В рамках Всеукраїнської молодіжної акції «Пам‘ятати, відродити, зберегти» в закладах культури Компаніївського району у 2013 році було проведено ряд заходів:

святковий концерт вшанування учасників бойових дій на території інших держав (РБК);

вечір-зустріч з воїнами-інтернаціоналістами «Афганістан – мій біль» (Лозуватський СБК);

свято козацтва «У витоків українського лицарства» (Першотравенський СБК);

засідання любительського об‘єднання «Софія» «Великдень – земне причастя» (Софіївський СБК);

вечір-реквієм «Чорнобильські дзвони» (РБК);

святковий концерт «Ми пам‘ятаємо…» (РБК).

За звітний період закладами культури району велика увага приділялась організації відпочинку та оздоровленню дітей. Так було проведено:

калейдоскоп розваг «Розпочались канікули – нам сумувати ніколи» (Компаніївський РБК);

засідання клубу молодої сім‘ї  «Хай сонцю і квітам всміхаються діти» (Компаніївський РБК);

родинне свято «Безмежно з дитинства кохаю красу свого рідного краю» (Мар‘ївський СБК);

туристичний похід «Робінзонада» (Виноградівський СБК);

спортивно-розважальне свято «Показуха» (Водянський СК);

вікторина на свіжому повітрі «Птахи – наші друзі» (Червнослобідський СБК).

Наш район – аграрний. Отож одним з найвідповідальніших свят для нас – працівників культури є свято працівників агропромислового комплексу. Тепло вітають присутніх перші особи району, для кожного із запрошених знаходяться  теплі слова, а ще – задушевні пісні та запальні танці.

Не забуваємо привітати і ветеранів сільськогосподарської праці. Їм завжди вручаються запашні короваї і квіти.

В рамках Всеукраїнської благодійної акції «Милосердя» в ЗККТ району проведено заходи:

засідання клубу «Ветеран» «Літа на осінь повертають…» (Компаніївський РБК);

рейд волонтерів «Допомогти завжди готові» (Зеленівський СК);

благодійна акція «Зморшки моєї бабусі» (Водянський СК);

урок добра «Милосердя – це не слова, а вчинок» (Роздольський СК).

Наш обов‘язок – не допустити забуття, вічно пам’ятати героїв Великої Вітчизняної війни, виховувати на їх прикладі у молодого покоління почуття патріотизму і гордості за свою Батьківщину, готовності, якщо виникне така потреба, стати на її захист.

У 2013 році аматорами Компаніївського РБК підготовлено та проведено ряд заходів, а саме:

святковий концерт «Ми пам‘ятаємо»;

мітинг-реквієм «Грими набатом, 45-й»;

мітингу з нагоди відзначення  Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні  та 72-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-45 рр.

концертну програму для ветеранів війни «Пісня обпалена війною».

Ця знаменна подія широко відзначалась у закладах культури району. Біля пам’ятників загиблих воїнів проведено мітинги-реквієми. Організовувалися зустрічі з молоддю (Полтавський СБК), візити ввічливості (Живанівський СБК), вечори-спогади (Водянський СК), святкові концерти (ЗККТ району).

Одною із інноваційних форм проведення свят можна назвати Новорічне свято відкриття новорічної ялинки, де були задіяні казкові герої з мультиплікаційного фільму «Маша та Ведмідь». Костюми для яких були виготовлені власними руками працівників Компаніївського РБК. Щедрі подарунки та солодощі, гарні новорічні побажання та щедрівки прозвучали у виконанні учасників народного аматорського театру малих форм «Промінь».

На протязі минулого року районним Будинком культури було підготовлено та проведено 3 огляди-конкурси «Театральна весна Кіровоградщини », огляд-конкурс вокально-хорового мистецтва «Пісенний зорепад», районне театральне свято «Вересневі самоцвіти». Найбільш значущим та цікавим були фольклорні свята «Компаніївські гостини» і новорічне квест-шоу «В гостях у Казки». Усього за 2013 рік Компаніївським РБК було проведено 56культурно-масових заходи. В районі працює 4 народних аматорських колективи, з яких 2 діє на базі районного Будинку культури: ВІА «Сезон» та народний аматорський театр малих форм «Промінь». При Мар’ївському СБК –жіночий вокальний ансамбль української пісні «Мар’ївчанка», а в Першотравенському СБК – театр малих форм «Степівчанка».

У 2014 році вдалося повернути до роботи в районний Будинок культури тих, хто завжди вболівав і до сьогодні вболіває за престиж даного закладу, тому серед працівників клубної установи є ті, хто давно працював тут, а є і ті, хто молодий, завзятий та енергійний, кому небайдужа доля районного Будинку культури. Ми вважаємо, що на сьогоднішній день маємо колектив дружний та працьовитий.

З січня по серпень 2014 року колектив  Компаніївського районного Будинку культури передбачав провести 24 заходи місцевого та районного значення , але в зв’язку з сьогоднішніми подіями в країні з них було проведено 17. Цей надзвичайно видався важким не тільки для культури, а й для всього українського народу.

Одним з головних завдань клубної установи є пропагування патріотизму серед населення, тому у районі пройшли урочистості, присвячені Дню Соборності України, урочистості, присвячені вшануванню учасників бойових  дій на території інших держав,  відбувся мітинг до Дня визволення Компаніївки від німецько – фашистських загарбників, мітинг до Дня Перемоги та проведено урочистості до Дня Прапора та Дня Незалежності України, заходи  проведені колективом районного Будинку культури .

У лютому місяці уже традиційним стало проведення районного огляду – конкурсу театральних аматорських колективів «Театральна весна Кіровоградщини», в якому прийняли участь учасники народного аматорського театру малих форм «Промінь» Компаніївського районного Будинку культури (керівник Сафронова Т.М.), які запропонували сценку «Дві кумасі» у виконанні Журавської Аліни та Старинської Дарії і драматичний колектив районного Будинку культури, який представив на розсуд глядачів уривок з п’єси О.Коломійця «Фараони».

2014 рік оголошено в Україні роком  Тараса Григоровича Шевченка, так як відзначається 200-річчя з дня його народження, тому в березні було підготовлено та проведено мітинг «Твоє ім’я, Кобзарю, не згасне у віках » та районний конкурс читців «Вічне слово Кобзаря», де аматори гуртка художнього читання районного Будинку культури,  провели майстер – клас для учасників конкурсу сільських клубних установ. У цьому конкурсі прийняли участь аматори майже з усіх клубних установ району. Але І місце по праву зайняв учасник гуртка Художнього читання Червонослобідського СБК Шаєць Євгеній.

Жодне свято не обходиться без пісні, української народної чи то сучасної , тому у березні як завжди Компаніївка зустрічала учасників районного огляду – конкурсу вокально – хорового мистецтва «Пісенний зорепад », який став поштовхом для збереження та примноження духовного багатства і мистецьких здобутків нації. Високою виконавською майстерністю відзначився виступ вокального дуету «Лебідонька» Компаніївського районного Будинку культури (керівник Малохатько Г.М.) та вокально – хорового гуртка «Калина» даної клубної установи (керівник Нерсесян Г.Р.). Ці колективи також приймали участь в концертній програмі, присвяченій вшануванню учасників бойових  дій на території інших держав, яке традиційно проводиться в січні, в святкуванні Дня селища «Компаніївські іменини з Катериною Осадчою». Під час проведення районного свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» ми зможемо знову почути спів аматорів Компаніївського районного Будинку культури. Участь прийняли аматори клубних установ району. Кращі були нагороджені цінними подарунками та грамотами Компаніївської райдержадміністрації.

У березні цього року також пройшов районний огляд – конкурс хореографічного мистецтва «Весняні ритми ». Запальними танками та майстер – класом порадував глядачів аматорський хореографічний колектив «Барвінок» Компаніївського районного Будинку культури, керівником якого є Нагорнов Д.С. Також під час проведення Дня Селища цей аматорський колектив порадував глядачів двома гарними танцями. А учасники конкурсу були відмічені грамотами та призами.

Кожного року навесні Компаніївка святкує День Селища, в якому активну участь приймають аматори Компаніївського районного Будинку культури. У цьому році свято носило назву «Компаніївські іменини з Катериною Осадчою». Програма була надзвичайно насиченою: використано театралізацію в ході концерту, в якій були задіяні аматори народного аматорського театру малих форм «Промінь» та учасники гуртка «Художнього читання», які змогли створити атмосферу  справжнього свята, а аматори вокального жанру  порадували компаніївців та гостей селища гарними піснями. В рамках свята був проведений конкурс малюнків на асфальті «Світ дитячими очима» у тісній співпраці з Центром дитячої юнацької творчості, та флешмоб для дітей  «Подаруй посмішку». А призи дітям вручали казкові герої з мультфільмів (Ведмідь, Зайчик, Шрек), костюми для яких створили працівники районного Будинку культури власними руками.

У вересні місяці було проведено районне свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», де аматори драматичного колективу Компаніївського районного Будинку культури представили виставу С.Васильченка «На перші гулі», виконавцями головних ролей були К.Артем’єва, Т.Сафронова, О.Гуров, Ю.Кондрашов. Компаніївці задали своїм вдалим виступом тон усьому театральному святу, яке пройшло надзвичайно вдало. Участь прийняли аматори Живанівського СБК, Червонослобідський СБК, Нечаївський СБК, Водянський СК, Роздольський СК. Аматори драматичних колективів презентували уривки із п’єс українських класиків. Учасники цих колективів різної вікової категорії, що підтверджує думку про те, що драма цікава як людям старшого віку, так і школярам.

Також у вересні Компаніївський районний Будинок культури прийняв участь у презентації та концертній програмі у Всеукраїнській агропромисловій виставці «АГРОЕКСПО-2014».

У  жовтні також була проведена Благодійна акція спільно з селищною радою,  вилучені кошти від якої були направлені на допомогу військовослужбовцям, які зараз знаходяться в зоні АТО. В рамках цієї акції була проведена декоративно-ужиткова виставка-ярмарка за участі наших майстрів та знову до нас завітав наш земляк В.Луганщук. Також участь прийняли керівники гуртків ЦДЮТ. Інновацією порадували працівники Компаніївського районного Будинку культури – це живі бронзові статуї, з якими можна було сфотографуватися за невеличку плату, а кошти ці вкидалися в спеціальні благодійні скриньки. А ще був спеціальний лист, на якому кожен бажаючий міг записати своє побажання для наших бійців.

У жовтні було проведено мітинг з нагоди відзначення 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Районне свято працівника сільського господарства «Вклонімось роду хлібороба» також було проведено не так як зазвичай, скромно, маємо надію, що наступний рік буде набагато щасливіший для нашої країни і свята будуть проходити за традицією з концертною програмою.

У листопаді також був проведений мітинг-реквієм, присвячений вшануванню пам′яті жертв голодомору «Голодомор – трагедія і біль».

У жовтні-листопаді районний Будинок культури уже другий рік поспіль приймає участь у проведенні Всесвітнього мандрівного кінотеатру документального кіно «Dokydai» у тісній співпраці з громадською організацією «Взаємодія».

На базі районного Будинку культури функціонує 6 любительських об’єднань, а саме:

– любительське об’єднання з декоративно – ужиткового мистецтва «Фітодизайн», головою якого являється Садова Ярослава Володимирівна. В об’єднанні налічується 13 учасників, яких їх керівник навчає власними руками створювати красиві речі з підручного матеріалу, це і метелики із пластмаси, і декоративні вази оздоблені морськими мушлями, і картини з кавових зерен чи морських камінчиків і багато чого іншого. «Фітодизайн» – це об’єднання, яке пропагує красу і любов до всього живого;

громадський клуб «Толока», старостою якого є  Артем’єва Марина Володимирівна, налічує 17 учасників, тут зібралися люди, молодь, яким не байдужа доля їхньої рідної батьківщини, які працюють над створенням проекту щодо покращення стану навколишнього середовища смт.Компаніївка. Даний громадський клуб навчає молодь не бути байдужим до проблем рідного краю;

– любительське об’єднання  шанувальників східної культури «Роксолана», головою якого є  Штундер Тетяна Валентинівна, налічує 20 учасників. Головними завданнями його роботи є задоволення духовних, культурних та творчих потреб членів об’єднання, пропагування здорового способу життя. Об’єднання доволі молоде, але його учасниці уже приймали участь в обласних змаганнях з східних танців «Айгуль» і «Талісман» та зайняли призові місця;

– любительське об’єднання «Ветеран»  налічує 19 учасників, а натхненником та керівником його є Бублик Галина Миколаївна. «Не старіють душею ветерани»,- це девіз людей, які і в похилому віці залишаються активними, а пісня допомагає їм  крокувати з посмішкою життєвими стежками;

– любительське об’єднання «Два кольори», яке очолює  Журавська Валентина Миколаївна, налічує 18 учасників, а вірніше учасниць, які закохані в українську вишивку та підтримують традиції українського вишивання, віддаючи часточку своєї душі своїм виробам – це  рушники, подушки, картини, ікони, сорочки, спідниці вишиті хрестиком, габою, гладдю, всього і не перелічити.

Учасники любительських об’єднань «Два кольори» та «Фітодизайн» із задоволенням беруть участь у проведенні виставок з декоративно – ужиткового мистецтва. Так, у рамках проведення районного конкурсу читців «Вічне слово Кобзаря » була представлена виставка робіт любительського об’єднання «Два кольори», а в липні була проведена виставка з декоративно – ужиткового мистецтва любительських об’єднань  «Два кольори» та «Фітодизайн», де вдало переплелися вироби, мистецтво яких традиційно передається з покоління в покоління на Україні та сучасні  з підручних матеріалів. Також  у цій виставці виявили бажання прийняти участь художники обласного  творчого об’єднання «Єлисаветградський узвіз».

Також учасники цих об’єднань представляли наш район на обласному рівні на обласній виставці «Молюсь за тебе, Україно!» були представлені роботи майстрині-вишивальниці смт.Компаніївка Журавської В.М., Кравченко  А.М., Кравченка О.О.

Саме зараз проводиться робота по подальшому становленню та розвитку новоствореного любительського об’єднання «Швидка ракетка», головою якого є Маслюков О.А. Головним завданням даного об’єднання є пропагування здорового способу життя.

Робота Компаніївського районного Будинку культури, як методичного центру спрямована на покращення діяльності самодіяльних колективів, якості масових заходів та ведення документації клубних закладів.

Методичний центр районного Будинку культури працює за такими напрямками:

забезпечення участі самодіяльних колективів, майстрів ужиткового та образотворчого мистецтва в районних та обласних заходах;

організація та проведення показових масових заходів, конкурсів з клубної  роботи, самодіяльної народної творчості;

організація та активізація роботи з подальшого розвитку всіх жанрів художньої самодіяльності, любительських об’єднань та клубів за інтересами, відродження народних традицій;

узагальнення досвіду роботи, розробок сценаріїв, порад;

підвищення теоретичного та професійного рівня клубних працівників, керівників самодіяльних колективів через постійно діючі районні семінари-практикуми, майстер –  класи

Кожної другої середи місяця проводиться єдиний методичний день, у якому приймають участь усі керівники клубних закладів району, яким надається методична допомога за різними жанрами та з питань управлінської діяльності даних установ. Були здійснені виїзди до клубних закладів району (Роздольський СК, Червоновершський СБК, Нечаївський СБК, Полтавський СБК, Водянський СК) з метою надання методичної і практичної допомоги. Методична допомога також надається в електронному та телефонному режимах. На протязі січня-вересня 2014 року з метою покращення роботи клубних установ району були проведені майстер-класи з декоративно-ужиткового, вокально-хорового мистецтва, також методистом районного Будинку культури Артем′євою К.В. був проведений круглий стіл на тему: «Сільські заклади культури як соціальні центри громад».

Але найбільша увага приділяється новопризначеним керівникам сільських клубних закладів району. Так у цьому році були призначені директорами сільських Будинків культури – Придвір Л.М.(с.Сасівка), Заїкіна Н.Г.(с.Губівка), Ткаченко А.О.(с.Гарманівка). Їм надається повний об’єм інформації щодо ефективної роботи їх установи: правильне оформлення відповідної документації, оформлення кабінету директора,створення на базі клубної установи гуртків та любительських об’єднань , практична допомога в  написанні сценаріїв до конкретних заходів.

Нажаль 6 повномасштабних святкових концертів не було проведено, в зв’язку з сьогоднішніми подіями в Україні, хоча сценарії та концертні програми і  вся підготовча робота до них була здійснена:

– Святковий концерт, присвячений міжнародному Дню жінок.

– Святковий концерт, присвячений Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

– Святкова музично – розважальна шоу – програма, присвячена Дню молоді «Ми – молоді».

– Районне фольклорне свято «Компаніївські гостини »

та захід, присвячений Чорнобильській катастрофі «Дзвони Чорнобиля» і урочистості з нагоди відзначення 18-ї річниці Конституції України.

Працівники Компаніївського районного Будинку культури продовжують активний пошук нових форм та методів роботи у наш складний час.

 

 

Директор районного Будинку культури                                                                       О.Гаманенко

Залишити відповідь