Про заснування районної літературної Премії «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ШІСТНАДЦЯТАТ СЕСІЯ

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 23 березня 2017 року                                                                   №162

смт Компаніївка

 

Про заснування районної літературної Премії

«Земля світлячків» імені Віктора Близнеця

 

На підставі статті 43, частини 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», з метою вшанування пам’яті письменника-земляка Віктора Близнеця, популяризації гуманістичного надбання письменника, залучення до літературної творчості мешканців Компаніївщини та творчого розвитку молоді

районна рада

ВИРІШИЛА:

1.Заснувати районну літературну Премію «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця.

 1. Затвердити Положення про районну літературну Премію «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця (додаток 1).
 2. Затвердити персональний склад журі конкурсу на здобуття районної літературної Премії «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця (додаток 2).
 3. Організацію роботи з підготовки та проведення літературного конкурсу на здобуття районної літературної Премії «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця покласти на відділ культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації.
 4. Відділу культури, туризму та культурної спадщини, фінансовому управлінню районної державної адміністрації щорічно при формуванню бюджету на новий фінансовий рік передбачити видатки для проведення щорічної районної літературної Премії «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця, починаючи з 2017 року.
 5. Контроль виконання рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціальної політики, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім’ї, молодіжної політики.

 

 

 

Голова районної ради                                                                         В.Спіктаренко

 

№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові Вибір
1 Адаменко Анатолій Миколайович ВІДСУТНІЙ
2 Білобровенко Володимир Васильович ЗА
3 Бойко Ігор Анатолійович ВІДСУТНІЙ
4 Гаморя Віктор Леонтійович ЗА
5 Голосун Віталій Юрійович ЗА
6 Демиденко Ігор Леонідович ЗА
7 Житня Любов Олександрівна ЗА
8 Заікін Віктор Леонтійович ВІДСУТНІЙ
9 Заїкін Віктор Григорович ВІДСУТНІЙ
10 Карандеєв Юрій Вікторович ЗА
11 Комісарук Микола Володимирович ВІДСУТНІЙ
12 Кондратенко Анатолій Іванович ЗА
13 Кріпак Анатолій Олександрович ВІДСУТНІЙ
14 Нагнибіда Анатолій Афанасійович ЗА
15 Орловська Наталія Василівна ЗА
16 Романова Антоніна Вікторівна ЗА
17 Солонченко Віктор Миколайович ЗА
18 Спіктаренко Вадим Володимирович ЗА
19 Стадник Микола Васильович ЗА
20 Стародубцев Сергій Іванович ЗА
21 Телька Галина Миколаївна ЗА
22 Ткаченко Олександр Васильович ЗА
23 Циганенко Ігор Васильович ЗА
24 Чабан Наталія Володимирівна ЗА
25 Шеремет Володимир Іванович ЗА
26 Ястремський Валерій Олександрович ВІДСУТНІЙ
УСЬОГО: 26

 

Додаток 1

до рішення районної ради

від 23березня 2017 року №162

 

Положення

про районну літературну Премію «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця

 

 1. Районна літературна Премія «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця (далі – Премія) започаткована Компаніївською районною радою.

Мета заснування Премії – залучення дітей та молоді району, письменників, поетів Компаніївщини до пропаганди українського слова, розвитку літературної творчості, виховання патріотів малої Батьківщини – Компаніївщини. Премія є щорічною, її лауреатами є переможці літературного конкурсу, присвяченому В.Близнецю.

 1. Премія встановлюється в двох номінаціях:

-проза та поезія дітей та молоді (віком до 16 років)

-дитяча проза та поезія.

Розмір Премії встановлюється щорічно.

 1. Організацію та проведення літературного конкурсу здійснює журі Премії, персональний склад якого затверджується сесією районної ради. Зміни до складу журі вносить голова журі (голова районної ради), але не більше двох осіб на рік від загального складу журі (за винятком добровільного виходу члена журі зі складу журі). Засідання журі веде голова або заступник. Рішення журі приймається простою більшістю голосів та є правомочним при наявності двох третин членів журі від його загального складу. Рішення журі оформляється протоколом. Голосування здійснюється відкрито або таємно за погодженням більшості від загального складу членів журі. Свої обов’язки члени журі виконують на громадських засадах. Місце розташування журі: вул. Паркова, 4, смт Компаніївка, Компаніївська районна рада.
 2. На здобуття Премії щорічно подаються літературні твори українською мовою місцевих поетів та письменників, творчої молоді, що вийшли окремими виданнями або були опубліковані в засобах масової інформації, на електронних та паперових носіях. Як виняток на розгляд журі приймаються твори, що не виходили окремими виданнями та не були опубліковані в ЗМІ, але відповідним чином оформлені у формі самовидавничих брошур, збірок тощо. Номінантами на здобуття Премії стають поетичні твори (не менше), об’єднані спільною тематикою або ідеєю та/або один прозорий твір.

Учасниками літературного конкурсу можуть бути також мешканці інших населених пунктів України та світу, які народились на Компаніївщині, життя і творчість яких тісно пов’язано з нашим краєм, а також ті особи, які є членами районних літературних та мистецьких об’єднань.

 1. Термін проведення літературного конкурсу на здобуття Премії – січень-березень. Розпорядження про проведення літературного конкурсу оголошує журі до 1 квітня. Термін прийняття матеріалів на здобуття літературної премії 30 днів з дати опублікування рішення про проведення конкурсу, але не пізніше 1 квітня. Прийом матеріалів здійснює журі. На конкурс також подаються і твори українською мовою, які раніше брали участь у регіональних та Всеукраїнських конкурсах, але не стали їх переможцями. Твори-переможці таких конкурсів до участі в конкурсі на здобуття Премії не допускаються а у випадку виявлення їх участі і перемоги в інших конкурсах лауреат літературного конкурсу на здобуття Премії позбавляється звання лауреат конкурсу та грошової винагороди. Перелік номінантів на здобуття літературної Премії друкується в районній газеті «Степовий край» за десять днів до нагородження. Обов’язковою умовою участі у конкурсі є публічна презентація творів перед громадськістю.

Подання творів для участі в конкурсі є персональним. Також мають право подання матеріалів органи місцевого самоврядування, відділ культури, туризму та культурної спадщини, громадські організації, творчі спілки та трудові колективи, навчальні заклади. Від імені колективних органів подання висування здійснюють повноважні органи цих організацій на підставі протоколу.

 1. Місцем підведення підсумків літературного конкурсу імені В.Близнеця є мала Батьківщина письменника – село Першотравенка, літературно-меморіальний музей імені В.С.Близнеця у загальноосвітній школі. Підсумки конкурсу проводить журі не пізніше 5 квітня. Переможцем конкурсу стає автор, твір (твори) якого набрав найбільшу кількість голосів членів журі. Премія є персональною і присуджується один раз.
 2. Нагородження переможців конкурсу відбувається в день народження В.С.Близнеця.

Журі визначає по одному переможцю у двох номінаціях. Рішення про переможців оформляється протоколом засідання комісії. Переможцям конкурсу присвоюється звання «Лауреат літературної Премії «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця» з врученням диплому лауреата та грошової премії в розмірі 2 (дві) тисячі гривень кожному. Всім учасникам літературного конкурсу вручається диплом учасника. Передбачається також залучення заохочувальних грошових премій у розмірі, що не перевищує офіційного розміру премії (дві тисячі гривень) від офіційно зареєстрованих українських та зарубіжних громадських, суспільно-політичних організацій, рухів та об’єднань, діяльність яких не суперечить Конституції та законам України, а також від українських політичних та громадських діячів, депутатів усіх рівнів, засобів масової інформації, мистецькознавчих та культурно-освітніх організацій.

Підсумки проведення літературного конкурсу на здобуття Премії висвітлюються в газеті «Степовий край», фотографії і твори лауреатів передаються до літературного музею В.С.Близнеця.

Додаток 2

до рішення районної ради

від 23 березня 2017 року №162

СКЛАД

журі з присудження районної літературної Премії «Земля світлячків» імені Віктора Близнеця

 

Голова журі

 

Спіктаренко

Вадим Володимирович                          голова районної ради

 

Заступник голови журі

 

Мунтян                                          начальник відділу культури,

Наталія Борисівна                       туризму та духовної спадщини

Компаніївської райдержадміністрації

 

Секретар журі

 

Мараховська                                  вчителька Компаніївського відділення

Тамара Миколаївна                      КЗ «Компаніївське НВО»

 

Члени журі:

 

Розганяєва                                      поет, прозаїк,

Оксана Анатоліївна                     член літературної студії «Вершники»

Мірхайдарова                                керівник Громадської організації

Олена Георгіївна                           «Взаємодія»

Недлінська                                     вчителька Компаніївського відділення

Валентина Антонівна                 КЗ «Компаніївське НВО»

Полудень                                        директор Компаніївської

Тамара Володимирівна                централізованої бібліотечної системи

Полтавець                                     керівник районного методичного

Світлана Станіславівна              об’єднання бібліотекарів

навчально-виховних закладів району

Романенко                                     член Спілки журналістів України,

Петро Володимирович                керівник літературної

студії «Вершники»

Томило                                           Першотравенський сільський голова

Анатолій Григорович

Ясиненко                                        вчителька Першотравенської ЗШ І-ІІІ

Ірина Олександрівна                     ступенів імені Берестовенка

Залишити відповідь