Про затвердження комплексної програми соціального захисту ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів та дітей – інвалідів, інвалідів по зору Компаніївського району на 2017 рік

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ШІСТНАДЦЯТА СЕСІЯ

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 23 березня 2017 року                                                                         №149

смт Компаніївка

 

Про затвердження комплексної програми

соціального захисту ветеранів війни,

праці, дітей війни, інвалідів та дітей – інвалідів,

інвалідів по зору Компаніївського району на 2017 рік

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус і соціальний захист дітей війни»,

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити комплексну програму соціального захисту ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів та дітей – інвалідів, інвалідів по зору Компаніївського району на 2017 рік (додається).
 2. Контроль виконання рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, соціальної політики, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім’ї, молодіжної політики.

 

 

 

Голова районної ради                                                                 В.Спіктаренко

 

№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові Вибір
1 Адаменко Анатолій Миколайович ВІДСУТНІЙ
2 Білобровенко Володимир Васильович ЗА
3 Бойко Ігор Анатолійович ВІДСУТНІЙ
4 Гаморя Віктор Леонтійович ЗА
5 Голосун Віталій Юрійович УТРИМАВСЯ
6 Демиденко Ігор Леонідович ЗА
7 Житня Любов Олександрівна ЗА
8 Заікін Віктор Леонтійович ВІДСУТНІЙ
9 Заїкін Віктор Григорович ВІДСУТНІЙ
10 Карандеєв Юрій Вікторович ЗА
11 Комісарук Микола Володимирович ВІДСУТНІЙ
12 Кондратенко Анатолій Іванович ЗА
13 Кріпак Анатолій Олександрович ВІДСУТНІЙ
14 Нагнибіда Анатолій Афанасійович ЗА
15 Орловська Наталія Василівна ЗА
16 Романова Антоніна Вікторівна ЗА
17 Солонченко Віктор Миколайович ЗА
18 Спіктаренко Вадим Володимирович ЗА
19 Стадник Микола Васильович ЗА
20 Стародубцев Сергій Іванович ЗА
21 Телька Галина Миколаївна ЗА
22 Ткаченко Олександр Васильович ЗА
23 Циганенко Ігор Васильович УТРИМАВСЯ
24 Чабан Наталія Володимирівна ЗА
25 Шеремет Володимир Іванович ЗА
26 Ястремський Валерій Олександрович ВІДСУТНІЙ
УСЬОГО: 26

 

Затверджено

рішенням районної ради

від 23 березня 2017 року №149

 

Комплексна програма

соціального захисту ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів та дітей –

інвалідів, інвалідів по зору Компаніївського району на 2017 рік

І. Вступ

 

В Компаніївському районі проживає 595 ветерани війни, 1124 ветерани праці, 18 ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, 1335 осіб, які мають статус «Дитини війни», 779 інвалідів, 59 дітей – інвалідів, а також 12 інвалідів I групи по зору та 26 інвалідів ІІ групи по зору.

У 2016 році зроблено значні кроки на більш повне забезпечення пільгами ветеранів, громадян похилого віку та інвалідів. З цією метою виділялась субвенція з державного бюджету місцевому бюджету на оплату твердого палива та скрапленого газу, електроенергії, природного газу, послуг з водопостачання та водовідведення, проїзду. Поступово зростає рівень бюджетного забезпечення програм соціальної підтримки ветеранів, поліпшується їх соціально – побутове обслуговування районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ветеранів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян. Зокрема, протягом звітного періоду:

забезпечено виплату щорічної одноразової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня, зокрема учасникам бойових дій в розмірі 920 гривень кожному.

встановлено статус «Член сім’ї загиблого» та включено до ЄДАРП для користування пільгами на оплату житлово-комунальних послуг;

дітям учасників антитерористичної операції забезпечено безкоштовне харчування в закладах освіти;

1 дитина-інвалід  учасника АТО  забезпечена  оздоровленням в дитячому таборі «Молода гвардія»; 11 дітей учасників антитерористичної операції оздоровлено в дитячих таборах області;

4 учасника АТО забезпечено безкоштовними путівками в санаторно-курортні заклади, 7 родин демобілізованих військовослужбовців забезпечено безкоштовним сімейним відпочинком на узбережжі моря.

В управлінні соціального захисту населення перебуває на обліку 207 військовослужбовців, які отримали посвідчення учасника бойових дій, 3 чоловіки отримали посвідчення інвалідів війни ІІІ гр., та користуються знижкою на житлово-комунальні послуги в розмірі відповідно 75 % та 100%.

З початку року на території району засобами реабілітації забезпечено 92 чоловіка, послугами санаторно-курортного лікування скористалися 6 чоловік інвалідів загального захворювання, з них: 2 інваліди війни і 1 інвалід загального захворювання спинального профілю.

Компенсацію на санаторно-курортне оздоровлення згідно заяв отримали 2 інваліди війни відповідно до постанови КМУ від 17.06.2004 №785.

ІІ. Основні завдання

         Програма передбачає:

– створення сприятливих соціально – економічних, медичних та правових умов і гарантій соціального захисту всіх категорій населення;

– реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та інвалідів по забезпеченню їх санаторно – курортним лікуванням, протезно – ортопедичними виробами, іншими засобами реабілітації;

– забезпечення доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об′єктів соціальної інфраструктури;

– забезпечення в повному обсязі виплати державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам;

– формування та підтримка в актуальному стані електронного банку даних інвалідів та дітей – інвалідів, дітей до 18 років з вадами слуху, зору, опорно- рухового апарату для забезпечення технічними засобами реабілітації;

– створення умов безперешкодного доступу дітей – інвалідів до установ соціальної інфраструктури, вільного пересування у населених пунктах та безкоштовного доступу до культурно – видовищних та спортивних закладів;

-забезпечення компенсаційних виплат перевізниками, які здійснюють перевезення пільгових категорій громадян та компенсація на послуги зв”язку пільговій категорій громадян.

ІІІ. Мета програми

 1. Забезпечення ветеранів всіх категорій та інвалідів санаторно – курортним лікуванням, протезно–ортопедичними виробами, іншими засобами реабілітації.
 2. Забезпечення усунення комунікаційних, будівельних та інших перешкод, що заважають безперешкодному доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об′єктів соціальної інфраструктури.
 3. Розв’язання проблем дітей – інвалідів та створення сприятливих умов для повноцінного їх життя.
 4. Забезпечення інвалідів по зору I-II групи пільгами на тверде паливо та скраплений газ.
 5. Забезпечити пільгові категорії громадян безкоштовним проїздом на автобусних маршрутах загального користування та компенсація на послуги зв”язку пільговій категорії громадян.
 6. Організаційні заходи
 7. Забезпечити своєчасне призначення компенсаційних виплат та пільг ветеранам та інвалідам відповідно до чинного законодавства.

Управління соціального захисту населення

райдержадміністрації,

виконкоми селищної та

сільських рад району

Протягом 2017 року

 1. Забезпечити своєчасне призначення, виплату та перерахунок пенсій ветеранам війни та праці, інвалідам усіх категорій відповідно до чинного законодавства.

Управління пенсійного Фонду України

в Компаніївському районі

Протягом 2017 року

 1. Забезпечити дотримання вимог державних стандартів та будівельних норм під час проектування, будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів соціальної інфраструктури щодо безперешкодного доступу до них осіб з обмеженими фізичними можливостями. Рекомендувати державним приймальним та технічним комісіям заборонити приймати в експлуатацію об’єкти, в яких порушені вимоги державних стандартів та будівельних норм.

Відділ регіонального розвитку,

містобудування, архітектури та

житлово-комунального господарства

райдержадміністрації, виконкоми

селищної та сільських рад району.

Протягом 2017 року

 1. Вжити заходи щодо усунення комунікаційних, будівельних та інших перешкод, що заважають доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема до споруд, де розташовані органи влади, медичні заклади.

Відділ регіонального розвитку,

містобудування, архітектури та

житлово-комунального господарства

райдержадміністрації, виконкоми

селищної та сільських рад району.

Протягом 2017 року

 1. Забезпечити створення сприятливих умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури, вільного пересування у населених пунктах. При проведенні робіт з реконструкції та капітального ремонту вулиць, дорожньої мережі населених пунктів, забезпечити влаштування пандусів, пониження бордюрів і поребриків в місцях перехрещення тротуарів з проїзною

частиною та обладнати пішохідні переходи.

Відділ регіонального розвитку,

містобудування, архітектури та

житлово-комунального господарства

райдержадміністрації, виконкоми

селищної та сільських рад району.

Протягом 2017 року

 1. Передбачити у районному бюджеті кошти на поточний рік на фінансову підтримку громадських організацій в сумі 211,2 тис. грн.

– ради ветеранів – 127,2 тис.грн.

– організації інвалідів – 23,5 тис.грн.

– організації «Учасники бойових дій та захисники України» – 60,5 тис.грн.

Фінансове управління

райдержадміністрації, виконком

селищної ради

 1. Продовжити роботу щодо забезпечення ветеранів війни та інвалідів санаторно – курортним лікуванням відповідно до чинного законодавства у межах видатків, затверджених бюджетом.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2017 року

 1. 8. Здійснити заходи щодо збільшення соціальних послуг, які надаються ветеранам та інвалідам в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Компаніївського району.

Територіальний центр соціального

обслуговування

(надання соціальних послуг)

Протягом 2017 року

 1. 9. Забезпечити пріоритетність у наданні доступної та якісної медичної допомоги ветеранам. Організувати профілактичні огляди інвалідів, ветеранів, з наступним складанням індивідуальних планів оздоровлення та лікування виявлених хворих. Особливу увагу звернути на ветеранів, інвалідів, що проживають у сільській місцевості.

Центральна районна лікарня.

Протягом 2017 року

 1. 10. Забезпечити призначення та виплату згідно з чинним законодавством

компенсацій за бензин, ремонт та технічне обслуговування автотранспорту, невикористане та самостійне санаторно-курортне лікування.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2017 року

 1. 11. Створити ветеранам необхідні умови для відвідувань культурно – видовищних і спортивних заходів.

Відділ культури, туризму та культурної

спадщини райдержадміністрації

Протягом 2017 року

 1. 12. Забезпечити проведення благодійних концертних програм, вистав, творчих зустрічей до Дня Перемоги, дня ветеранів та інших знаменних дат.

Відділ культури, туризму та культурної

спадщини райдержадміністрації

Квітень- травень 2017 року

 1. 13. Провести в закладах культури масові заходи, спрямовані на поліпшення культурного обслуговування ветеранів війни і праці, цикли зустрічей з ветеранами.

Відділ культури та туризму

райдержадміністрації, виконкоми

селищної та сільських рад району.

Протягом 2017 року

 1. 14. Організувати приведення у належний стан місць поховання невідомих

солдат, братських могил, обелісків, визначених місць бойових дій та історичних

подій.

Виконкоми селищної та сільських рад

району.

До 1 травня 2017 року

 1. Забезпечити організацію та проведення громадських робіт по обслуговуванню ветеранів, осіб похилого віку та інвалідів в територіальному центрі безробітними громадянами, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості.

Районний центр зайнятості.

Протягом 2017 року

 1. Здійснювати капітальний ремонт квартир та житлових будинків інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

Протягом 2017 року

 1. Висвітлювати в районній газеті інформацію про законодавче забезпечення прав ветеранів, інвалідів та інформувати про зміни в чинному законодавстві щодо пільг та компенсаційних виплат для цієї категорії громадян.

Редакція газети «Степовий край»,

управління соціального захисту

населення райдержадміністрації,

Протягом 2017 року

 1. 18. Розглянути на сесіях місцевих рад питання щодо забезпечення соціального захисту ветеранів війни та праці.

Виконкоми селищної та сільських рад

району

Протягом 2017 року

 1. Продовжити роботу щодо першочергового працевлаштування інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства на підприємствах усіх форм власності та господарювання району.

Районний центр зайнятості.

Протягом 2017 року

 1. Забезпечити своєчасну виплату компенсації фізичним особом, які надають соціальні послуги по догляду за престарілими, інвалідами згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року №558 ”Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які

надають соціальні послуги ”.

Фінансове управління, управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації

Протягом 2017 року

 1. Забезпечити вчасне внесення особистих даних інвалідів, дітей – інвалідів до централізованого банку інвалідів для забезпечення їх технічними засобами реабілітації.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації,

центральна районна лікарня.

Протягом 2017 року

 1. 22. Забезпечити постійне комплексне обстеження дітей – інвалідів, дітей віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату за місцем проживання та їх направлення на проведення медичної реабілітації.

Центральна районна лікарня.

Протягом 2017 року

 1. Проводити інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо проведення ранньої соціальної та медичної реабілітації дітей – інвалідів.

Центральна районна лікарня.

Протягом 2017 року

 1. Забезпечити дітей – інвалідів та інвалідів з дитинства засобами реабілітації.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2017 року

 1. 25. Забезпечити призначення та виплату соціальної допомоги відповідно до законів України « Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам», “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам”.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2017 року

 1. Забезпечити направлення дітей – інвалідів до Всеукраїнського реабілітаційного центру професійної реабілітації інвалідів відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Районний центр зайнятості.

Протягом 2017 року

 

 1. Здійснювати психологічну підтримку сімей, які виховують дітей-інвалідів, шляхом проведення роз’яснювальної роботи щодо пільг, передбачених законодавством для дітей – інвалідів та інвалідів з дитинства.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації.

Протягом 2017 року

 1. 28. Забезпечити надання пільг в розмірі 50% інвалідам І-ІІ групи по зору на придбання твердого палива та скрапленого газу за рахунок коштів місцевого бюджету.

Фінансове управління, управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації.

Протягом 2017 року

29.Забезпечити пільгові категорії громадян безкоштовний проїзд на автобусних маршрутах загального користування, залізничним транспортом та компенсація на послуги зв’язку пільговій категорії громадян.

 1. Ресурсне забезпечення
№ п/п Потреба на виконання програми Джерело фінансування Сума,

тис. грн.

1. Фінансування громадських організацій Кошти районного бюджету 211,2
2. Забезпечення інвалідів санаторно – курортним лікуванням Кошти районного бюджету 20,0
3. Виплата фізичним особам компенсації по догляду за престарілими, інвалідами згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року №558 ”Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають cоціальні послуги ” Кошти районного бюджету 39,3
4. Компенсація на послуги зв”язку та пільговий проїзд окремих категорій громадян у приміському транспорті таких категорій громадян Кошти районного бюджету 389,2
5. Надання пільг на опалення житла інвалідам по зору І-ІІ групи

 

Кошти районного бюджету 13,41
  Всього   673,11
 1. VI. Розрахунок потреби коштів на виконання програми
 2. 1. Фінансування громадських організацій.

Районній раді ветеранів на 2017 рік – 127,2 тис. грн.

Районній організації інвалідів України на 2017 рік – 23,5 тис. грн.

Громадській організації «Учасники бойових дій та захисники України» на 2017 рік – 60,5 тис. грн.

Разом за програмою – 211,2 тис. грн.

 1. Забезпечення інвалідів санаторно – курортним лікуванням

Всього інвалідів загального захворювання, що знаходяться на черзі на санаторно-курортне лікування по профілю захворювання опорно-рухової сичтеми – 4 чоловіки, ціна путівки в санаторії на одного інваліда загального захворювання становить 5000,00 грн. Всього коштів 20000 грн. (4*5000=20000грн)

 1. Для виплати фізичним особам компенсації по догляду за престарілими, інвалідами згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року №558 ”Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають cоціальні послуги ”.

Видатки для компенсації по догляду за престарілими, інвалідами на  2017 рік становлять 39,3 тис грн.

 1. Компенсація на послуги звязку та пільговий проїзд окремих категорій громадян у приміському транспорті таких категорій громадян:

учасники бойових дій, інваліди війни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-2 категорії, діти-інваліди, інвалідність яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи, реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій обо є пенсіонерами, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, Держспецзв”язку України, інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи або дитину інваліда, батьки загиблого військовослужбовця, діти з багатодітної сім”ї, пенсіонери за віком. Всього за потребою по пільгому перевезенню 360,6 тис.грн.(додаток в одному примірнику), по послугах зв”язку 28,6 тис.грн., всього 389,2 тис.грн.

 1. 5. Проведення безоплатного капітального ремонту житла інвалідам війни та учасникам бойових дій.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №565 «Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають права на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право” на 2017 рік провести капітальні ремонти ( за рахунок коштів місцевого бюджету).

 1. 6. Надання пільг на опалення житла інвалідам по зору І-ІІ групи

Всього проживає в районі 38 інвалідів по зору, 12 осiб потребують допомоги в придбанні твердого палива та скрапленого газу.

Розрахунок потреби в коштах:

12 чол. х 1100,00 грн. = 13200,00 грн., поштовий збір – 205,92 грн.

Всього – 13405,92 грн.

Разом витрат з районного бюджету за програмою (211,20+20,0+39,3 +389,2+13,41) = 673,11 тис. грн.

VІI. Виконання програми

Виконання програми покласти на районну державну адміністрацію.

VIІI. Фінансове забезпечення програми

Фінансування витрат, пов’язаних з введенням в дію цієї програми здійснюється за рахунок коштів бюджетів державного та місцевого рівнів.

ІХ. Контроль за виконанням програми

Виконавцям заходів, передбачених програмою щокварталу до 5 числа наступного за звітним періодом інформувати управління соціального захисту населення райдержадміністрації про хід виконання програми для підготовки інформації постійній комісії районної ради з питань охорони здоровя,  материнства, та дитинства, праці, соціальної політики, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Х.Термін реалізації програми

Протягом 2017 року.


Додаток до комплексної програми

соціального захисту ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів та дітей –

інвалідів, інвалідів по зору Компаніївського району на 2017 рік

 

Компенсація на послуги звязку та пільговий проїзд окремих категорій громадян у приміському транспорті таких категорій громадян:

учасники бойових дій, інваліди війни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-2 категорії, діти-інваліди, інвалідність яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи, реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій обо є пенсіонерами, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, Держспецзв”язку України, інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи або дитину інваліда, батьки загиблого військовослужбовця, діти з багатодітної сім”ї, пенсіонери за віком. Всього за потребою по пільгому перевезенню 205,00тис.грн. по пільговому маршруту на приміське сполучення Кіровоград –Губівка – 13 чол.,Червоновершка – Кіровоград – 50чол.

По напрямках:

Червоновершка-Братерське – 8 чол.

Червоновершка-Роздолля – 8 чол.

Червоновершка-Компаніївка – 6 чол.

Червоновершка-Мар’ївка – 6 чол.

Червоновершка-Кіровоград – 8 чол.

Братерське-Компаніївка – 4 чол.

Братерське-Мар’ївка – 3 чол.

Братерське-Кіровоград –  3 чол.

Роздолля-Компаніївка – 4 чол.

Середньоденна ціна квитка 15,68грн*63чол.(середня кількість перевезених пасажирів за день)*365днів=360,60 тис.грн.

Послуги зв’язку 50%:

Сасівка  1чол.

Компаніївка  86 чол.

Лозоватка 2 чол.

Голубієвичі 3 чол.

Полтавка 2 чол.

Червоновершка 2 чол.

Першотравенка 2 чол.

Гарманівка 1чол.

Нечаївка 1 чол

Мар”ївка 1 чол.

Всього 101 чол.*23,59грн. (середня ціна на послуги зв”язку за місяць)*12міс. =28,6 тис.грн.

Всього разом по послугах звязку та пільговому проїзду необхідно коштів на 2017 року в сумі 389,2 тис. грн.

– учасники бойових дій – 273 чол.;

– інваліди війни – 31 чол.;

– постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-2 категорії – 124 чол., з них І кат. – 6 чол., ІІ кат. – 118 чол.;

– діти-інваліди, інвалідність яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи – 0 чол.;

– реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами – 2 чол.;

– ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, Держспецзв’язку України – 18 чол.;

– інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи або дитину інваліда – 695 чол.;

– батьки загиблого військовослужбовця – 10 чол.;

– діти з багатодітної сім’ї – 576 чол.;

– пенсіонери за віком – 2480 чол.

Залишити відповідь