Про стан розрахунків за оренду землі і майна в агроформуваннях Компаніївського району

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

П’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 22 грудня 2016 року                                                                          №112

 

смт Компаніївка

 

Про стан розрахунків за оренду

землі і майна в агроформуваннях

Компаніївського району

 

Відповідно до статті 43 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», та заслухавши інформацію начальника управління агропромислового розвитку Компаніївської райдержадміністрації «Про стан розрахунків за оренду землі і майна в агроформуваннях Компаніївського району»

районно рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформацію начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Базана О.Р. про стан розрахунків за оренду землі і майна в агроформуваннях Компаніївського району взяти до відома.
  2. Рекомендувати районній державній адміністрації посилити контроль за здійсненням розрахунків за оренду землі і майна керівниками агроформувань району.

3.Контроль виконання рішення покласти на постійну комісію Компаніївської районної ради з питань соціального розвитку села, аграрної політики, раціонального використання земель, власності, ефективного використання майна, приватизації, екологічної політики та раціонального природокористування.

 

 

 

Голова районної ради                                                                         В.Спіктаренко

№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові Вибір
1 Адаменко Анатолій Миколайович ЗА
2 Білобровенко Володимир Васильович ЗА
3 Бойко Ігор Анатолійович ЗА
4 Гаморя Віктор Леонтійович ВІДСУТНІЙ
5 Голосун Віталій Юрійович ЗА
6 Демиденко Ігор Леонідович ЗА
7 Житня Любов Олександрівна ЗА
8 Заікін Віктор Леонтійович ЗА
9 Заїкін Віктор Григорович ЗА
10 Карандеєв Юрій Вікторович ЗА
11 Комісарук Микола Володимирович ВІДСУТНІЙ
12 Кондратенко Анатолій Іванович ЗА
13 Кріпак Анатолій Олександрович ВІДСУТНІЙ
14 Нагнибіда Анатолій Афанасійович ВІДСУТНІЙ
15 Орловська Наталія Василівна ВІДСУТНІЙ
16 Романова Антоніна Вікторівна ЗА
17 Солонченко Віктор Миколайович ЗА
18 Спіктаренко Вадим Володимирович ЗА
19 Стадник Микола Васильович ЗА
20 Стародубцев Сергій Іванович ЗА
21 Телька Галина Миколаївна ЗА
22 Ткаченко Олександр Васильович ЗА
23 Циганенко Ігор Васильович ЗА
24 Чабан Наталія Володимирівна ЗА
25 Шеремет Володимир Іванович ВІДСУТНІЙ
26 Ястремський Валерій Олександрович ЗА
УСЬОГО: 26

 

Додаток

до рішення районної ради

від 22 грудня 2016 року №112

 

ДОВІДКА

про стан розрахунків за оренду землі і майна в агроформуваннях Компаніївського району

З метою підвищення рівня соціального захисту селян-власників земельних ділянок і земельних часток (паїв), а також відповідальності землекористувачів за ефективне використання земель

сільськогосподарського призначення на основі розширення конкуренції та дальшої активізації ринкових відносин в аграрному секторі економіки та відповідно до Указу Президента України від 19 серпня 2008 року №725 «Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)».

Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації проводиться активна робота з керівниками сільськогосподарських підприємств усіх форм власності щодо розрахунків за оренду землі і майна та переукладанням додаткових угод з метою збільшення орендної плати за використання земель більше 3% визначеної відповідно до законодавства вартості такої орендованої земельної ділянки, земельної частки (паю).

В 2016 році сільськогосподарськими підприємствами району орендовано 6264 земельних ділянок, що на 2 земельних ділянок більше минулого року, середній розмір земельної ділянки складає 6,3 га. Нараховано на 1 пай 5723,00 грн. Нараховано орендної плати 35850,32 тис. грн., що становить 4,4% від вартості орендованих земель. Станом на листопад місяць 2016 року розрахунок за оренду земельних ділянок складає 31687,38 тис.грн, що становить 88,4% до нарахованої орендної плати, з них:

гроші 20801,00 тис. грн. – 58%;

послуги 670,0 тис. грн. – 1,9%;

пшениця 2269,08тис. грн. – 6,3%;

ячмінь 2438,30 тис. грн. – 6,8%;

кукурудза 5277,00 тим.грн – 14,8%;

соняшник 232,00 тис.грн -0,6%.

В 2016 році селянами передано в оренду 654 шт. майнових паїв. Указом Президента України від 29 січня 2001 року №62 «Про додаткові заходи щодо забезпечення захисту майнових прав у процесі реформування аграрного сектору економіки » визначено, що орендна плата за майновий пай повинна складати не менше 1% вартості паю.

Нараховано орендної плати за майно 80,6 тис. грн. Станом на листопад місяць 2016 року селяни отримали 80,6 тис.грн орендної плати за оренду майна, що складає 100  % до нарахованої суми орендної плати, з них:

гроші 80,6 тис.грн. – 100%;

Заборгованість із виплата орендної плати за минулий рік 2015 рік відсутня, умови договору та терміни виплати не порушено.

Висновки:

Стан роботи щодо розрахунків за оренду земельних та майнових паїв у сільськогосподарських підприємствах району потребує постійного контролю з боку управління агропромислового розвитку райдержадміністрації та селищної та сільських рад .

Пропозиції:

  1. Управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації посилити контроль за виплатою орендної плати за оренду земельних та майнових паїв
  2. Систематично у районній газеті «Степовий край » висвітлювати інформацію про стан розрахунків за оренду землі та майна.
  3. З метою посилення соціального захисту окремих верств населення, зокрема пенсіонерів (які складають приблизно 50% від загальної кількості власників земельних ділянок, часток (паїв), інвалідів, багатодітних сімей необхідно рекомендувати орендарям до офіційних та релігійних свят формувати продовольчі кошики, які видають орендодавцям – вказаним категоріям сільського населення.

 

 

 

Начальник управління

агропромислового розвитку                                                            О.Базан

Залишити відповідь