Про звіт голови районної ради

images

КОМПАНІЇВСЬКА РАЙОННА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

П’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 22 грудня 2016 року                                                                          №107

 

смт Компаніївка

 

 

Про звіт голови районної ради

 

 

На підставі пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

Звіт голови районної ради про роботу за звітний період взяти до відома.

 

 

Голова районної ради                                                                 В.Спіктаренко

 

№ п/п Прізвище, ім’я, по батькові Вибір
1 Адаменко Анатолій Миколайович ЗА
2 Білобровенко Володимир Васильович УТРИМАВСЯ
3 Бойко Ігор Анатолійович ЗА
4 Гаморя Віктор Леонтійович ВІДСУТНІЙ
5 Голосун Віталій Юрійович ЗА
6 Демиденко Ігор Леонідович УТРИМАВСЯ
7 Житня Любов Олександрівна ЗА
8 Заікін Віктор Леонтійович ЗА
9 Заїкін Віктор Григорович УТРИМАВСЯ
10 Карандеєв Юрій Вікторович ЗА
11 Комісарук Микола Володимирович ВІДСУТНІЙ
12 Кондратенко Анатолій Іванович ЗА
13 Кріпак Анатолій Олександрович ВІДСУТНІЙ
14 Нагнибіда Анатолій Афанасійович ВІДСУТНІЙ
15 Орловська Наталія Василівна ВІДСУТНІЙ
16 Романова Антоніна Вікторівна ЗА
17 Солонченко Віктор Миколайович ЗА
18 Спіктаренко Вадим Володимирович ЗА
19 Стадник Микола Васильович ЗА
20 Стародубцев Сергій Іванович ЗА
21 Телька Галина Миколаївна ЗА
22 Ткаченко Олександр Васильович ЗА
23 Циганенко Ігор Васильович ЗА
24 Чабан Наталія Володимирівна ЗА
25 Шеремет Володимир Іванович ВІДСУТНІЙ
26 Ястремський Валерій Олександрович ЗА
УСЬОГО: 26

 

Додаток

до рішення районної ради

від 22 грудня 2016 року №107

 

Звіт голови Компаніївської районної ради сьомого скликання Вадима Володимировича Спіктаренка за 2016 рік

 

Шановні депутати, запрошені!

Минає перший рік діяльності Компаніївської  районної ради сьомого скликання. Статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Переконаний, що звітування є реальним, демократичним механізмом відкритості місцевої влади, дає можливість проаналізувати, що вдалося зробити і над вирішенням яких проблем необхідно працювати.

25 жовтня 2015 року відбулися місцеві вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, в ході яких жителі Крмпаніївщини довірили нам з вами представляти їх інтереси в представницькій владі.

В результаті виборів до складу Компаніївської районної ради було обрано 26 депутатів.

На основі партій та блоків, що перемогли на виборах, було сформовано 5 депутатських фракцій, 4 постійні комісії, президія. Це колегіальні органи, які несуть відповідальність з підготовки та прийняття всіх рішень ради та контролюють їх виконання.

Це був рік випробування на нашу професійність та змогу бути чесними і відкритими перед громадою .

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія ради. За період діяльності районної ради сьомого скликання відбулося 14 сесій: 17 пленарних засідань районної ради, з них 11 позачергових .

За звітний період прийнято 108 рішеннь, які стосуються різноманітних сфер розвитку району.

Основні питання, що вносилися до порядку денного сесій – це питання соціально-економічного і культурно-освітнього розвитку, сфери охорони здоров’я, питання управління майном районної комунальної власності, внесення змін до бюджету, затвердження технічної документації по нормативній  грошовій оцінці земельних ділянок та інші.

В ході пленарних засідань депутатами затверджено 15 районних програма, внесено зміни до 4.

Зокрема: схвалено Програму економічного, соціального та культурного розвитку Компаніївського району на 2016 рік;

районну комплексну програму соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2016-2017 роки;

районну програму оздоровлення та відпочинку дітей Компаніївського району на період 2016-2017 роки;

районну програму підтримки впровадження реформи децентралізації надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації.

Нині на контролі в постійних комісіях районної ради знаходиться 23 районі програм, у зв’язку із закінченням терміну виконання знято з контролю 4.

З метою виконання поставлених завдань у ході пленарних засідань за звітний період прийнято також 14 рішень про внесення змін до бюджету, затвердження звіту про його виконання у 2015 році та І півріччі 2016 року.

19 рішень – що стосуються діяльності районної ради.

За ініціативи районної ради, з метою всебічного сприяння та підтримки діяльності професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури та вшанування пам’яті письменника-земляка Юрія Яновського, популяризації його імені й творчості прийнято рішення Про заснування літературної Премії імені Юрія Яновського.

Відповідно до Положень про Почесну відзнаку Кіровоградської області «Честь і слава Кіровоградщини» та Відзнаку Кіровоградської області «За заслуги» І та ІІ ступенів, за високі особисті досягнення рішенням сесії погоджено три кандидатури з району та порушено клопотання перед Кіровоградською обласною радою щодо нагородження даними відзнаками. В результаті Гордієнка Григорія Миколайовича, директора Компаніївського технікуму ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету нагороджено Відзнакогю Кіровоградської області «За заслуги» ІІ ступеня.

Виступаючи у якості засновника, районна рада детально вивчала питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району, використання відповідного майна, ефективності роботи комунальних підприємств. І зроблено немало:

– прийнято рішення  районної ради Про реформування друкованого засобу масової інформації «Степовий край»;

– рішенням районної ради від від 23 червня 2016 року №79 затверджено Порядок передачі в оренду майна, що є об’єктом права спільної власності територіальних громад району, на підставі якого на протязі звітного періоду заключено та продовжено договори щодо оренди майна з приватними підприємцями – 1, з бюджетними установами – 5; громадськими організаціями – 1, дано дозволів на списання матеріальних цінностей – 2.

З метою приведення у відповідність чинному законодавству Статутів та Положень комунальних підприємств, установ та організацій району, районною радою прийнято 5 рішень про внесення змін до установчих документів та затвердження Статутів у нових редакціях, що дозволило 19 комунальним закладам у повному обсязі виконувати покладені на них обов’язки.

Відповідно до рішення від 31 серпня 2016 року №84 Про зміни в мережі загальноосвітніх навчальних закладів району створено Комунальний заклад «Компаніївське навчально-виховне обєднання.

Планується розгляд питання Про створення Комунальної установи «Компаніївський районний Трудовий архів» та затвердження Положення.

Районна рада тримає на постійному контролі питання фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Управління будинками», центру первинної медико-санітарної допомоги, центральної районної лікарні, закладів культури, трудового архіву.

В управлінні комунальним майном перед нами стоїть і багато проблемних питань.

Основне завдання на найближчий час: поступово, планово але обов’язково зареєструвати належних чином у державному реєстрі право власності на майно, яке належить громадам району.

Це дуже великий об’єм  роботи і його має зробити районна влада.

Комунальні підприємства підпорядковані, підзвітні та підконтрольні органам місцевого самоврядування. Саме тому на пленарних засіданнях ради заслуховуються звіти про діяльність комунальних підприємств та установ. За звітний період не заслухано жодного звіту, тому до плану роботи ради на 2017 рік будуть включенні дані питання.

В діяльності районної ради особливої уваги набуває питання якісної організації роботи постійних комісій.

За звітний період проведено 45 засідань постійних комісій, розглянуто та вивчено 136 питань. Практикувалось проведення спільних засідань постійних комісій. Питання виносяться на сесію районної ради тільки після позитивного висновку комісій. Хотілося б також зазначити, що в комісіях розглядаються не тільки ті питання, що безпосередньо стосуються профільного напрямку тієї чи іншої комісії, а й інші питання, які плануються на розгляд сесії.

Кожен депутат має змогу ретельно вивчити всі запропоновані проекти рішень, отримати від фахівців необхідні роз’яснення, а в разі потреби – внести відповідні зміни. Обговорення в постійних комісіях ніколи не обмежується часом, а в разі неузгодженості – питання взагалі знімається Хочу подякувати усім головам постійних комісій районної ради сьомого скликання за небайдужу позицію, за організацію продуктивної роботи цих дорадчих органів

Активну участь у формуванні бюджетного процесу району бере постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансової діяльності, соціально-економічного розвитку, промисловості, інноваційно-інвестиційного розвитку, споживчого ринку, регуляторної політики, реформування житлово-комунального господарства та архітектури, власності, інвестиційної діяльності та приватизації:

Постійна комісія працює злагоджено та результативно, про що свідчать проведені 41засідання, на яких розглянуто 62 профільних питання.

Комісією напрацьований чіткий механізм погодження питань, що стосуються внесення змін до бюджету.

Хочу також відзначити постійну тісну співпрацю комісії із фінансовим управлінням райдержадміністрації, практику залучення до обговорення бюджетних питань керівників інших структурних підрозділів райдержадміністрації.

Відповідно до пропозицій депутатів, при внесенні змін до районного бюджету на поточний рік розподілено понад 1766 тис.грн вільного залишку та коштів від перевиконання дохідної частини районного бюджету.

Протягом звітного періоду вивчались проекти рішень та вносились рекомендації з питань ефективного користування та управління майном, зосереджуючи увагу на контролі за виконанням рішень і цільових комплексних програм у сфері житлово-комунального господарства, енергозбереження, обговоренні програм соціально-економічного розвитку району.

Важливим напрямком стало опрацювання проектів рішень:

Про зміни в мережі загальноосвітніх навчальних закладів району;

Про затвердження районної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки;

Про Порядок передачі в оренду майна, що є об’єктом права спільної власності територіальних громад району та ін.

Постійна комісія районної ради з питань регламенту, депутатської етики, законності, зв’язків з органами місцевого самоврядування, духовності, гласності, свободи слова та розвитку інформаційного простору спрямовувала свою роботу на дотриманням норм законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції». Зокрема було ініційовано та підготовлено проекти рішень:

Внесення змін до кількості постійних комісій районної ради сьомого скликання, підготовлено проекти рішення:

Про затвердження Положення про порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, установ, закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селища Компаніївського району,

Про затвердження списку присяжних по Компаніївському районному суду,

Про упорядкування структури виконавчого апарату районної ради.

На спільних засіданнях опрацьовано 30 проектів рішень, які стосувались діяльності даної комісії.

Заслухано хід виконання районної програми протидії поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2012-2016 роки та ін.

У ході засідань розглядалися депутатські звернення, окремі доручення керівництва районної ради, що стосувались діяльності всього депутатського корпусу та забезпечення діяльності ради. Також голова та члени комісії приймали активну участь у впровадженні поіменного голосування та його підрахунку.

Постійна комісія районної ради з питань соціального розвитку села, аграрної політики, раціонального використання земель, власності, ефективного використання майна, приватизації, екологічної політики та раціонального природокористування постійно працювала над виконанням Закону України «Про оцінку земель», в частині затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надані у власність громадянам або в оренду сільськогосподарським виробникам. Зосереджувала увагу на контролі за виконанням рішень і цільових комплексних програм у сфері житлово-комунального господарства, енергозбереження,  екологічної політики.

Голова та члени постійної комісії брали активну участь в обговоренні проектів районного бюджету, програм економічного і соціального розвитку району, постійно надавали конструктивні пропозиції щодо внесення змін до прийнятих рішень.

У звітному періоді постійна комісія взяла участь у 17 спільних засіданнях, на яких розглянула та винесла на розгляд сесії 23 питання. У більшості це питання затвердження нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.

У звітному періоді на засіданнях постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціальної політики, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім’ї, молодіжної політики депутати розглядали актуальні питання розвитку різних сфер життєдіяльності району, акцентуючи увагу на вирішенні проблем соціально незахищених категорій населення району.

Проведено 21 засідання (з них 17 спільних), на яких розглянуто та винесено на розгляд сесії районної ради 23 проекти рішень, зокрема це внесення змін до діючих програм, право-установчих документів комунальних закладів, питання діяльності закладів освіти.

На постійному контролі депутатів перебуває районна комплексна програма «Соціальний захист ветеранів війни, інвалідів та дітей-інвалідів, малозабезпечених громадян».

Попередньо розглядаючи питання про внесення змін до комплексної програми «Турбота», депутати, члени комісії, одноголосно підтримали пропозицію та внесли відповідні рекомендації на розгляд сесії районної ради щодо забезпечення соціального захисту учасників АТО, які проживають на території району.

Значний вклад своєю роботою членами комісії внесли в створення Комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об’єднання».

Депутатський корпус районної ради, без огляду на партійну приналежність і пов’язані із цим світоглядні розбіжності, є одностайним при вирішенні важливих соціально-економічних проблем.

Важливу роль у координації роботи ради, прийнятті рішень виконує дорадчий орган ради – Президія.

Впродовж звітного періоду відбулося 17 засідань президії районної ради, схвалено 34 рішення, які забезпечували ефективність роботи депутатського корпусу на пленарних засіданнях, прийняття узгоджених пропозицій, особливо щодо питань, які викликали зауваження та дискусії депутатів районної ради.

Всі питання, які виносились на розгляд сесії районної ради, були попередньо розглянуті президією районної ради та постійними комісіями.

Більшість депутатів з усією відповідальністю ставились до своїх депутатських обов’язків, регулярно відвідували засідання постійних комісій, пленарних засідань, брали активну участь в обговоренні, вивченні питань та підготовці проектів рішень. Про небайдужість депутатів районної ради до вирішення питань громади району свідчить той факт, що у переважній більшості пленарних засідань брали участь від 84 до 100 відсотків нашого депутатського складу (найменший відсоток 65), а також запити та звернення, висловлені під час пленарних засідань, підтримані всіма депутатами та направлені до виконавців. Загалом депутати підтримали 5 депутатських запитів.

На пленарні засідання ради запрошуються депутати обласної ради, керівництво районної державної адміністрації, начальники відділів та управлінь РДА, керівники районних установ, служб, закладів, селищний та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивності дій районної ради.

Важливу роль у роботі районної ради займає взаємодія виконавчого апарату та депутатського корпусу. Протягом року виконавчий апарат районної ради здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, постійних комісій, президії районної ради, забезпечував взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Щотижня із працівниками виконавчого апарату проводяться апаратні наради, на яких обговорюються питання роботи за минулий тиждень, поточні завдання та перспективні плани роботи на наступний, а також шляхи їх вирішення.

Відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» у виконавчому апараті районної ради розроблено План заходів, здійснено три види перевірок декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру депутатів та працівників районної ради: перевірка своєчасності подання декларацій; перевірка декларацій на наявність конфлікту інтересів; логічний та арифметичний контроль декларацій за минулий рік. Відповідно внесених змін до діючого законодавства в жовтні 2016 року мною подано електронну декларацію.

З метою посилення ролі громади, активізації роботи місцевих рад виконавчим апаратом районної ради проведено 3 засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради .

За звітний період до районної ради надійшло 468 листів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності. Виконавчим апаратом вживались заходи щодо їх своєчасного виконання.

Загальна кількість вихідної кореспонденції склала 265 документів.

Підготовлено та видано 28 розпорядженнь з питань основної діяльності районної ради та 59 з кадрових питань.

До числа важливих напрямків роботи належить навчання посадових осіб місцевого самоврядування району. Протягом року в обласному Центрі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів набули відповідних знань для подальшої роботи 9 представників органів місцевого самоврядування (сільські та голови, секретарі, бухгалтери, землевпорядники сільських рад) та в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів при Президенті України -1.

Для виконання норм Закону щодо  забезпечення  гласності у діяльності ради, обговорення громадянами проектів рішень, важливих питань місцевого значення,, оприлюднення прийнятих рішень була проведена робота зі створення нового, дієвого, доступного кожному жителю сайту районної ради, що дало нам змогу проводити свою діяльність відкрито і прозоро.

На виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі проекти рішень, що надходять до районної ради оприлюднювались на офіційному ВЕБ-сайті районної ради, депутати мали можливість завчасно ознайомитися з проектами рішень та довідковими матеріалами, щоб внести свої пропозиції, належно підготуватися до пленарного засідання.

Опрацювання та оприлюднення на офіційному сайті районної ради прийнятих на пленарних засіданнях рішення проводилось протягом 3-х днів.

Ми також інформуємо про нашу роботу, успіхи і проблемні питання через обласні засоби масової інформації, районну газету «Степовий край», на сторінках яких друкувалися матеріали щодо участі голови та депутатів ради у зборах представників громадян за місцем проживання,  культурно-мистецьких заходах та інше.

В районній раді на постійному контролі знаходиться виконання Закону України «Про звернення громадян».

Прийом громадян проводився за участю відповідних посадових осіб апарату ради. Протягом звітного періоду на особистому прийомі громадян у голови та заступника районної ради побувало 140 громадян.

За звітний період до районної ради надійшло 27(з них 15 колективних) письмових заяв та звернень, 112 усних (з них 11 колективних).

Звернення від різних верств населення: вбільшості від учасників АТО – 63, від малозабезпечених сімей – 19, від пенсіонерів – 16, інвалідів – 6, від багатодітних сімей та одиноких матерів – 4, від учасника Великої Вітчизняної війни – 3.

Здебільшого питання, з якими зверталися заявники під час особистого спілкування стосувалися:

надання матеріальної допомоги,

підготовки осель громадян до осінньо-зимового періоду,

виділення земельних ділянок та надання матеріальної допомоги на лікування учасникам АТО,

– соціальне забезпечення населення (призначення та виплата соціальних допомог),

– незадовільного стану доріг ,

– транспортне сполучення.,

– надання правової допомоги,

– функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров’я, та ін.

Більшість з них вирішено позитивно чи надано кваліфіковані роз’яснення, надіслано для реагування відповідним органам. Своєчасний і об’єктивний розгляд звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів залишається пріоритетним напрямком діяльності районної ради, розцінюється як один із найвагоміших факторів забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності району

Шановні колеги!

Районна рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальних громад сіл та селищ Компаніївського району. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної праці постійних комісій, президії районної ради, сесійної діяльності, роботи виконавчого апарату районної ради, кожного депутата, співпраці з селищним  та сільськими радами, керівниками підприємств, господарств та установ району, громадських організацій, депутатів Верховної та обласної рад

Значна увага районної ради за звітний період спрямовувалися на надання підтримки тим жителям нашого району, які були мобілізовані до лав Збройних Сил України, учасникам Антитерористичної операції на Сході України, їх сім’ям.

Представники громадських організацій, територіальних громад Компаніївщини, волонтери продовжують проводити активну роботу по організації збору та відправки всього необхідного для військовослужбовців, які захищають незалежність України в зоні проведення АТО.

Жителі району допомагають воїнам коштами, теплими речами, медикаментами, продуктами харчування. Особливо хочеться відзначити діяльність селищної та сільських рад, які є в даному напрямку організаторами роботи на селі.

Проблемним питанням на сьогодні залишається надання земельних ділянок учасникам АТО. Районна рада бере активну участь у вирішенні цих питань. На Компаніївщині зареєстровано 254 учасників АТО. На території району отримали дозволів на виготовлення технічної документації 393 учасника, площею 730га, накази і рішення сесій – 222, загальною площею 415,38 га.

Для підвищення якості соціально-медичного обслуговування, психологічної реабілітації, за ініціативи районної ради внесено зміни до статуту Благодійного фонду підтримки здоров’я Компаніївщини, який взяв на себе основні витрати на лікування учасників АТО, їх сімей, пільгових категорій населення, людей, що потрапили у скрутні життєві обставини. Треба сказати, що в районі ця ініціатива знайшла підтримку. Сьогодні на рахунок Фонду надійшло більше 60 тис.грн від небайдужих людей, справжніх патріотів рідного краю Розуміючи важливість цього напрямку роботи, будемо і надалі підтримувати Збройні Сили України, правоохоронні органи у справі захисту національних та територіальних інтересів держави.

Районна рада також плідно співпрацює із громадськими організаціями. Завжди дослухається до актуальних пропозицій районної ветеранської організації, районної  організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», громадської організації учасників АТО

На сьогодні вже традиційними стали вітання ветеранів, інвалідів, сімей учасників АТО з державними та календарними святами.

Надається підтримка в організації та проведенні культурно-масових заходів: зустрічей, свят, вогників тощо. Нещодавно за ініціативою районної ради з нагоди Дня захисника України проведено зустріч з учасниками бойових дій в зоні АТО, вручено ліки та подарунки дітям-інвалідам до Дня інваліда, кожного року вітаємо ветеранів Великої Вітчизняної війни з Днем Перемоги та ін.

Протягом року районною радою за підтримки Всеукраїнського Благодійного фонду «Крила», було вирішено ряд питань щодо соціального забезпечення мешканців району, здоров’я дітей та організації їхнього дозвілля. Компаніївські діти тричі відвідали Київ:

– на Різдвяні свята побували на Центральній Новорічній ялинці в Палаці культури «Україна»;

відвідали культурно-розважальну програму в Києві  під час літніх канікул здійснили екскурсію столицею нашої держави, побували на екскурсії в Межигір’ї;

гартували дух у військово-патріотичному таборі в с.Дмитрівка Знамянського району, де стартував Всеукраїнський проект «Україна – земля Героїв»;

вперше з нашого району 11 дітей з інвалідністю стали учасниками Всеукраїнського конкурсу – фестивалю «Казкові мрії» в м. Олександрія;

троє діток учасників АТО були направлені на оздоровлення до Франції;

сім сільських бібліотек отримали біля 400 книг, що стало цінним надбанням бібліотечного фонду Компаніївської центральної бібліотечної системи.

Значна увага приділялась розвитку фізичної культури та спорту. Зокрема за підтримки районної ради протягом 2016 року у с. Полтавка проведено районні змагання з футболу на кубок Героя соціалістичної праці Вернигори Володимира Порфировича та традиційний розіграш Кубка з футболу пам’яті Заслуженого працівника сільського господарства України Леоніда Михайловича Ковтунця.

Збірна команди села Голубієвичі виборола ІІІ місце в обласній спартакіаді у м. Знамянці, де визначилося краще спортивне село Кіровоградщини-2016.

З 24 по 27 листопада в смт Ворохта, що на Івано-Франківщині, Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос» АПК України вперше провели змагання серед голів сільських та селищних рад, голів районних рад та їх заступників. До складу команди Кіровоградської області увійшли і представники з Компаніївського району: голова Компаніївської районної ради Вадим Спіктаренко та сільський голова с.Голубієвичі Сергій Савчук.

Шановні колеги!

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачена вертикаль підпорядкування однієї ради іншій, і це є базисом місцевого самоврядування. Тому і співпрацю із сільськими, селищними радами ми будуємо на взаємопорозумінні, спільних інтересах, обов’язках і відповідальності перед жителями територіальних громад.

Протягом року простежувалась тісна та конструктивна співпраця органів місцевого самоврядування Компаніївського району. Районною радою надавалась необхідна правова та методична допомога.

Було знайдено порозуміння з виконавчими комітетами, депутатським корпусом селищної та сільських рад в питанні передачі субвенцій районному бюджету для вирішення існуючих проблемних питань в освітніх та медичних закладах, що знаходяться на підвідомчих територіях.

В цілому фінансова підтримка з боку сільських бюджетів районному в 2016 році склала 3715 тис.грн. Все це дало можливість покращити якість надання соціальних послуг сільським жителям, згуртувати керівників закладів соціальної сфери села, сільські ради та й самі територіальні громади навколо вирішення існуючих проблемних питань на селі.

За звітний період побував з робочими поїздками в більшості сільських рад, де ознайомився із станом справ територіальних громад району та сприяв вирішенню проблемних питань. В ході співбесід з сільськими головами, з питання розвитку сільських територій  визначені першочергові завдання щодо діяльності закладів соціальної сфери села, які потребують фінансової підтримки місцевих бюджетів.

З метою активізації діяльності органів місцевого самоврядування, створення моральних та матеріальних стимулів для підвищення ефективності роботи посадових осіб місцевого самоврядування, поширення кращого досвіду реалізації місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку села 08 грудня 2016 року відбулось засідання комісії по проведенню конкурсу на перехідний Приз пам’яті Леоніда Степановича Демиденка (1938-1994 рр.) на конкурс «Краща рада Компаніївського району». За підсумками 10 місяців 2016 року, визначено кращою Гарманівську сільську раду (сільський голова Горобець Іван Борисович). Відзначено також колективи Компаніївської селищної та Водянської сільської рад.

Окремою і основною ланкою роботи є депутатська діяльність. Саме вона забезпечує взаємозв’язок з населенням і тому виходить за рамки сесійної роботи.

Налагоджено тісну співпрацю з депутатами Кіровоградської обласної ради – Хільченком Сергієм Васильвичом та Шевчуком Олександром Миколайовичом, які вболівають за районну громаду, потреби своїх виборців, сумлінно ставляться до виконання депутатських обов’язків. Саме завдяки їх фінансовій підтримці виділялися кошти на лікування 22 жителям району в сумі 50тис.грн

За підтримки Хільченка С.В. вдалося провести ремонт актової зали Живанівської ЗОШ, покращити матеріально-технічне забезпечення дошкільних навчальних закладів сіл Сасівка, Живанівка, Полтавка, Живанівської сільської бібліотеки та ФАПу та ін..

Вважаю що нам вдалось консолідувати депутатський корпус і виробити єдину думку депутатів на поліпшення соціально-економічного становища і виконання соціальних зобов’язань перед громадянами, покращення їх добробуту. Разом з депутатами районної ради проводяться заходи щодо зміцнення матеріальної бази закладів соціальної сфери та комунального призначення. Напрацювання конструктивних ідей,  творчий підхід до вирішення проблем дали певний позитивний результат.

Векторним напрямком діяльності районної ради залишається облаштування, реконструкція та будівництво дошкільних та загальноосвітнії навчальних закладів.

Як голова районної ради, я постійно скеровую роботу на вирішення найактуальніших проблем району, пошук ефективних форм формування бюджету та раціонального використання бюджетних коштів, фінансування i забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад району. Одним із пріоритетних напрямків своєї роботи вбачаю залучення додаткових коштів по державних програмах та шляхом прийняття участі у розробці грантових проектів.

Спільними зусиллями депутатського корпусу всіх рівнів, завдяки тісній співпраці з обласною радою, обласною та районною державними адміністраціями при співфінансуванні сільських бюджетів отримані кошти на інфраструктурні об’єкти в сумі близько 5,5 млн.грн, завдяки яким протягом року проведено:

відкриття другої групи дошкільного навчального закладу в селі Полтавці;

реконструкцію Виноградівської загальноосвітньої школи під навчально-виховний комплекс «Школа-дитячий садок»;

ремонтні роботи по реконструкції Коротяцької школи під дитячий садок;

реконструкцію покрівлі приміщення дитячого дошкільного закладу «Калинка» с.Марївка.  Кошторисна вартість даного проекту склала 286 тис.грн (70тис.грн.- районний бюджет, 216 сільський) та за підтримки депутата районної ради Солонченка Віктора Миколайовича внутрішній ремонт приміщення;

за ініціативи депутата районної ради Миколи Комісарука та фінансової  підтримки керівників місцевих фермерських господарств в школі проведено комплекс протирадонових заходів, що включають встановлення рекуператорів в класних кімнатах та герметизацію підлоги;

розпочато  ремонт Гарманівського ФАПу;

За ініціативи районної ради  громада села Виноградівки, за підтримки громадської організації «Взаємодія», взяли участь в конкурсі проектів соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього», який підтримала відома у світі компанія «Монсанто» та отримали грантові кошти в сумі 150 тис.грн. Під час проведення фестивалю «День Бджоляра», що проходив в ході реалізації проекту, Народний депутат Станіслав Березкін подарував дитячий майданчик для НВК на суму 60тис.грн.

Під час робочих поїздок намічено план дій щодо створення дошкільних навчальних закладів в селах Губівка та Червоновершка.

Депутати районної ради, як представники інтересів територіальної громади, відстоюють і захищають інтереси відповідної громади, виконують доручення виборців в межах своїх повноважень, беруть активну участь у житті відповідної території.

Хочу подякувати депутатам аграріям за їх особистий вклад в соціальний розвиток територій: Кріпаку Анатолію Олександровичу, Солонченку Віктору Миколайовичу, Комісаруку Миколі Володимировичу, Адаменку Анатолію Миколайовичу, Гаморі Віктору Леонтійовичу, Кондратенкоу Анатолію Івановичу, Заїкіну Віктору Григоровичу, Ястремському Валерію Олександровичу, Шеремету Володимиру Івановичу, Заікіну Віктору Леонтійовичу, Стародубцеву Сергію Івановичу.

Приємно наголосити про те, що за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування депутати районної ради   нагороджені відзнаками Верховної ради -1, Кіровоградської обласної ради – 3, Компаніївської районної ради та районної державної адміністрації -4 .

Шановні колеги!

Протягом цього року нам вдалося розробити та прийняти цілу низку ефективних рішень, які сприятимуть сталому розвитку нашого району та усієї громади. Перш за все ми прагнули бути чесними, справедливими й відкритими до людей з їхніми проблемами, стояти на захисті їхніх прав і свобод, організувати роботу районної ради таким чином, щоб депутати приймали найважливіші й найнеобхідніші рішення для забезпечення потреб громадян району

Отже досягнутий результат – це наш із вами спільний результат, і я щиро вдячний вам за розуміння та ефективну співпрацю

Пріоритетами у діяльності Компаніївської районної ради у наступному році вважаю:

1.Створення позитивного іміджу Компаніївського району. Тільки та громада, про яку добре говорять, отримає належні інвестиції та увагу з боку держави та інвесторів. Сприяння проведенню заходів щодо популяризації історичної, поетичної, краєзнавчої спадщини району.

  1. Розширення мережі дошкільних навчальних закладів на територіях, які їх потребують і де вони відсутні.

3.Продовження впровадження енергозберігаючих технологій та енергоефективних  заходів для об’єктів соціальної сфери.

  1. Залучення максимальної кількості громад до участі в грантових проектах, створення розвиткових, соціальних, молодіжних проектів, а найголовніше, щоб кожна громада мала свою стратегію розвитку
  2. Економічною основою району є аграрний сектор. Тому одним з пріоритетів вбачаю підтримку ініціатив сільських громад у розбудові соціальної інфраструктури сіл, залучення інвестицій та нових технологій.
  3. Співпраця з громадськими організаціями, соціальна підтримка учасників АТО та їх сімей, інвалідів, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, соціально незахищених верств населення району.

Шановні депутати!

Все сказане вище дозволяє зробити висновок, що у непростих соціально-економічних умовах сьогодення Компаніївська районна рада, депутатський корпус, працівники виконавчого аппарату докладали максимум зусиль для вирішення насущних проблем територіальних громад.

Користуючись нагодою, дякую всім депутатам районної ради, сільським і селищному головам, керівникам виконавчих органів влади за підтримку, взаєморозуміння і проведену спільними зусиллями роботу.

Переконаний, що діяльність районної ради і в подальшому буде спрямована на ефективне розв’язання нагальних проблем Компаніївщини.

Слава Україні!

 

Залишити відповідь