Із медовим присмаком Компаніївщина відсвяткувала День Бджоляра

IMG_7720

19 серпня, у селі Виноградівка Компаніївского району з ініціативи громади села та громадської організації «Взаємодія» відбувся День бджоляра.

Святкування пройшло у рамках реалізації проекту соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього», який підтримала відома у світі компанія “Монсанто”. День бджоляра наповнив солодкістю, духмяністю, медовим різнобарв’ям душі жителів. У Виноградівку приїхало багато гостей. Всіх присутніх вітали художні колективи району, такі як:  жіночі вокальні колетиви «Мар’ївчанка» (Марївський СБК), «Молодички» (Сасівський СК), «Софійчанка» (Софіївський СБК), «Петрівчанка» (Петрівський СБК), хореографічний дитячий колектив Червонослобідського сільського клубу та інші гості фестивалю, які порадували своїми запальними танцями та улюбленими піснями.

На виставці  бджолярі пропонували  мед  різних сортів: липовий,  гречаний, акацієвий і з різнотрав’я, медові напої. Виноградівці та гості Компаніївського району мали  змогу скуштувати свіжий солодкий нектар, фрукти, кондитерську продукцію.

IMGP9286

У заході взяли участь голова Компаніївської районної ради Вадим Спіктаренко,  голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, помічник народного депутата України Станіслава Березкіна Андрій Малик, депутати обласної ради – Олександр Шевчук та Сергій Хільченко, представник компанії “Монсанто” – Юлія Тірошко, яка зазначила, що їхня компанія належить до соціально відповідального бізнесу.

Голова Компаніївської районної ради Вадим Спіктаренко під час відкриття свята привітав присутніх і  подякував усім, хто долучився до його організації: «Я хотів би, щоб й інші села району продовжили естафету Виноградівки і ми відзначали перемогу в подібному конкурсі. Чи відкривали дитячий садочок або інший об’єкт».

Микола Дубів, директор Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Навчально-виховний комплекс (школа-дитячий садочок) говорить: «Коли ми виграли грант «Монсанто» і отримали кошти у нас виникла ідея – завести пасіку. В наші плани входить збільшити пасіку через три роки до 100 вуликів. Ми другий рік займаємося цим – у нас 34 бджолиних родини. Минулого року було 7 родин. За кошти гранту придбано 28 бджоло-сімей, обладнана лабораторія бджолярства, проводяться навчання та семінари»

Від благодійного фонду Станіслава Березкіна, Виноградівцям подарували сучасний дитячий майданчик, який буде встановлено у дворі школи.

Вадим Спіктаренко разом з гостями та директором  школи Миколою Дубівим ознайомилися з пасікою й презентованою лабораторією бджільництва, обладнаної за грантові кошти. В ході свята настоятилем Компаніївської церкви отцем Ігорем був здійснений обряд освячення пасіки.

Насамкінець голова районної ради нагородив грамотами переможців конкурсу за кращий павільйон територіальної громади та найсмачніше приготовлені домашні страви, випічку тощо.

Жителі Компаніївського району продемонстрували ще раз нашу єдність, товариськість та  непідкупну щирість. Та ще й у таке величне світле свято побути разом, подарувати усмішку і приязнь, побажати міцного здоров’я один одному.

IMGP9208 IMGP9238 IMGP9213 IMG_7957 IMGP9315

Залишити відповідь