Урочистості з нагоди відкриття Монумента Патріотам України

DSC_0487

         24 серпня в день 25- ї річниці проголошення Незалежності України відбулися урочистості з нагоди відкриття Монумента Патріотам України, доблесним воїнам, які героїчно воювали і продовжують воювати, захищаючи рідну землю та кожного з нас.

   Ініціатором створення цього монумента стали члени міжрайонної благодійної волонтерської організації «Перемога», співзасновником якого є компаніївський підприємець Олександр Вороний. Разом з місцевими активістами вони багато разів були в зоні АТО, доправляли в найгарячіші точки засоби індивідуального військового захисту, продукти харчування тощо. Саме за ініціативи Олександра Вороного вперше в Україні на передовій декілька разів побували місцеві аматори художньої самодіяльності із районного Будинку культури, Губівського сільського Будинку культури, кіровоградські професійні митці і виконавці.

   Ідея спорудження монумента захисникам Вітчизни прийшлась до душі багатьом мешканцям Компаніївщини, патріотам України, адже близько трьохсот мешканців району пройшли через горнило АТО. Шестеро з них пішли у вічність на полях бойових дій…

         Кошти на створення та встановлення пам’ятника зібрала громада району: фермери, підприємці та жителі райцентру. Всього пам’ятник вартував близько 1 млн грн.

       Створювали монумент ахітектори з Львівської національної академії мистецтв Володимир Цісарик, Василь Здреник, Павло Боднар. У збірному монументі є фігура Героя України майданівця з Бобринецького району Віктора Чміленка, збірний образ волонтерки та воїна АТО, який завершує композицію.

       Право відкрити монумент було надано Балашовій Олені Іванівні, яка однією з перших внесла кошти на спорудження монумента, старшому сержанту окремої роти 17 батальйону Сергію Лещику та члену міжрайонної благодійної волонтерської організації «Перемога» Олександру Вороному.

DSC_0518

DSC_0511

     Голова районної ради Вадим Спіктаренко у своєму виступі привітав  жителів Компаніївщини з Днем Незалежності України і подякував всім тим,хто долучився до збору коштів для спорудження монументу,  учасникам антитерористичної операції за відвагу та мужність проявлену у відстоюванні тереторіальної цілісності, волонтерам, на плечах яких тримається забезпечення нашої армії – «Дякую усім, хто пожертвував хоча би краплиною своїх статків заради України, заради майбутнього. А майбутнє України – це підростаюче покоління, яке прагне миру». Також голова оголосив подяку Компаніївської районної ради головам СФГ, фізичним особам – підприємцям, та небайдужим жителям району.

DSC_0534

DSC_0578DSC_0569DSC_0567

      Після урочистої частини відбулося освячення монументу єпископом Кропивницьким і Голованівським – владикою Марком та настоятелем Свято-Покровської церкви Компаніївки – отцем Ігорем.

DSC_0607DSC_0589DSC_0614

 

 

 

Залишити відповідь