З незабутніми враженнями Компаніївські діти повернулися з Франції додому…

DSC00052

Французький письменник Антуан де-Сент Екзюпері говорив, що все в житті необхідно оцінювати не по словах, а по справах, а найголовніше можна розгледіти тільки серцем. Так, безперечно, думають діти учасників АТО, які побували на літньому відпочинку у Франції.

Вони щиро вдячні голові Компаніївської районної ради Вадиму Спіктаренку, який звернувся з клопотанням до Всеукраїнської благодійної організації «Крила». І ось з України у Францію на відпочинок поїхали Катя Касян, Таня і Віка Семенові. Вони навіть не уявляли, що чекає їх у ці тридцять днів в такій далекій і чужій країні.

Франція радісно прийняла українських дітей. Жили вони в надзвичайно приємній та щирій сім’ї мсьє Марка та мадам Доніс в Ельзасі, який знаходиться на східному кордоні країни та на західному березі Верхнього Рейну, прилеглому до Німеччини та Швейцарії.

Ельзас – ніби крихітна держава зі своєю мовою та культурою. Тут говорять на особливому діалекті французької мови, хоча французька і німецька в двомовному Ельзасі рівноправні. Багато хто знає й англійську мову, якою, до речі, дівчата говорили зі своєю сім’єю, поки почали розуміти французьку. Враження від перебування в Франції у дітей чудові і незабутні.

Дуже вразив дітей побут французької родини: великий двоповерховий будинок, гарні газони у дворі, тротуари. Члени родини – дуже добрі і чуйні, вони відразу прийняли дітей, як рідних. На протязі місяця віддавали їм свою любов і турботу, купили дівчаткам багато подарунків : сережки, іграшки, одяг, взуття.

Французька родина возила дітей в Europa-Park – це найбільший інтернаціональний парк у світі. Євро-парк – це свого роду маленька Європа. Попавши сюди, можна побувати відразу в декількох європейських країнах : Великобританії, Німеччині, Франції, Австрії, Голландії, Швейцарії, Скандинавії, відвідати Шоколадну землю, Країну вікінгів, унікальний Палацовий парк. Євро-парк розташований там, де зійшлися кордони Німеччини, Франції та Швейцарії, тож, перш ніж попасти в Євро-парк, який знаходиться в Німеччині, дітям пощастило проїздом побачити частину Швейцарії ( а загалом під час поїздки вони побачили декілька країн: Францію, Польщу, Німеччину, Швейцарію). Весь Євро-парк розмістився на площі 65 гектарів і поділений на 11 тематичних частин. Кожна країна в парку має свої особливості. Для прекрасної Італії – це чудові палаци в стилі бароко, для Іспанії – це лицарські турніри, для Греції – це унікальний атракціон «Посейдон» з водною гіркою довжиною в 850 метрів, по якій гості мчать зі швидкістю 70 км за годину. В Скандинавії туристи долають шалені водопади і сильні водні потоки. А під  час театралізованих видовищ «Гладіатори» можна побувати в атмосфері стародавнього Риму.

Незабутнє враження на дітей справила загальна зустріч – пікнік за участі всіх французьких родин та їх вихованців. Це було дійсно інтернаціональне свято з французькою та українською музикою, різноманітними стравами, які сім’ї приготували та принесли з собою.

А ще діти відвідали зоопарк, Екологічний парк, ходили в гори, рибалили разом з дорослими (в річках багато форелі), ходили на пляж та різноманітні атракціони, побували в Германії на виставці виробів ручної роботи, плавали в басейні, гуляли містом, катались на велосипеді. Місяць пролетів досить швидко. Діти вдячні дорослим, які піклуються про них і організували такий чудовий відпочинок, подарували щастя, яке вони отримали, перебуваючи у Франції. Це найкращі канікули в їхньому житті!

P.S. Зараз діти з нетерпінням чекають наступного літа, бо французькі родини знову запросили їх на літні канікули.

EUROPAPARK KATIA ET VIKTORIA

Залишити відповідь