ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ ПРИВІТАЛА ІЗ 90-РІЧЧЯМ ВІДОМОГО ЗЕМЛЯКА ВАСИЛЯ КЛЮЯ

 

16 березня відзначив свій поважний 90-річний ювілей ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій, ветеран праці, фронтовик, почесний академік Національної академії аграрних наук України  наш видатний земляк Василь Семенович Клюй.

У цей   день завітали до шанованого ювіляра гості з Кіровоградщини.

Заступник голови районної ради Любов Олександрівна Житня передала Василю Семеновичу вітальну адресу від голови районної ради, подякувала   за проявлену мужність і героїзм у роки війни, за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Компаніївщини,  вручила коровай з пшениці, вирощеної на широких ланах маленької Батьківщини та вишитий рушник. Вітаючи з днем народженням побажала міцного здоров’я, бадьорості, злагоди в оселі.

«Ви є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню. Дай Вам Бог ще багато світлих днів і щасливих років» – зазначила Любов Олександрівна.

Голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко вручив ювіляру відзнаку Кіровоградської області «За заслуги» ІІ ступеня.

Голова 1

Довідково.

КЛЮЙ Василь Семенович – 16. 03. 1927, р.н, с. Травневе (с. Шевченкове) Компаніївського району Кіровоградської області.

У 1971 р. в Українській сільськогосподарській академії захистив кандидатську дисертацію на тему: «Економічна ефективність виробництва яловичини і шляхи її підвищення (на прикладі спеціалізованих господарств Кіровоградської області)».

Створив першу в Україні Кіровоградську міжгосподарську школу АПК із впровадження у виробництво досягнень науки і передового досвіду.

Ним було започатковано новий напрям організації підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів АПК.

На базі цієї школи у 1974 р. Міністерство сільського господарства СРСР і УССР провело з керівниками усіх республік і областей Всесоюзний науково-практичний семінар і цей досвід впровадили в усіх областях України і більшості областей СРСР. Кіровоградська область за високі показники розвитку сільськогосподарського виробництва 13 разів була учасником ВДНГ СРСР і УРСР.

Працюючи заступником завідувача відділу АПК Ради Міністрів України, організовував розробку та впровадження у сільськогосподарське виробництво досягнень НТП і передового досвіду щодо ефективного ведення сільськогосподарського виробництва, особливо з питань впровадження інтенсивних технологій вирощування зернових і кормових культур, наукових основ сівозмін тощо, підготовки і перепідготовки кадрів АПК, координацію наукових установ Української академії аграрних наук.

Має понад 100 наукових навчальних праць з питань економічної ефективності сільськогосподарського виробництва, нових індустріальних технологій вирощування сільськогосподарських культур, управління виробництвом, підготовки та перепідготовки кадрів АПК.

Одержав 3 авторські свідоцтва за винаходи у сільському господарстві.

Залишити відповідь